Marki

 • Powstała w 1907 roku, francuska firma Rossignol jest niezaprzeczalnie jednym z najpopularniejszych producentów nart na całym świecie. Podczas całego wieku Rossignol czerpał inspiracje z gór, poświęcając się w pełni pasji tworzenia produktów dla narciarzy. Rossignol jest, był i będzie marką która wyznacza trendy i kierunki rozwoju całej branży – to ikona przeszłości, symbol teraźniejszości, Rossignol inspirowany swoimi korzeniami oraz ponad stuletnim doświadczeniem buduje przyszłość branży sportowej każdego dnia. Rossignol to nie tylko doskonały sprzęt ale również kolekcje odzieży na każdą porę roku, wpisujące się w autentyczny "Mountain Lifestyle".
  www.rossignol.com
 • Dynastar jest marką specjalistyczną powstałą u stóp Mont Blanc w 1963 roku. Wytwarza zaawansowane technologicznie produkty dla pełnych pasji narciarzy. Oferuje inteligentne, awangardowe rozwiązania, by sprostać wszystkim wyzwaniom terenu i oczekiwaniom najbardziej wymagających sportowców.
  www.dynastar.com/PL
 • Lange to buty narciarskie, które od samego początku swojej ponad pięćdziesięcioletniej kariery, gościły na najwyższych miejscach podium. Utożsamiane są z najlepszymi mistrzami narciarstwa, od Nancy Green przez Alberto Tomba, Hermanna Maiera, Marca Girardelli, po Aurélie Ducroz i Marie Höfl-Riesch. Racing jest prawdziwą tożsamością i dziedzictwem marki Lange - żadne inne buty narciarskie nie zdobyły tylu medali olimpijskich i tytułów mistrzowskich.
  www.lange-boots.com
 • POC to szwedzka marka powstała w 2005 roku. Dewizą firmy jest "robić wszystko co możliwe, aby chronić życie oraz minimalizować konsekwencje wypadków jakie towarzyszą sportom grawitacyjnym''. POC projektuje i rozwija szeroką gamę produktów - kaski, gogle, ochraniacze - związane z ochroną ciała, wyznaczając nowe standardy w wielu dziedzinach związanych z rozwiązaniami technicznymi, inżynierią materiałową oraz designem.
  www.pocsports.com
 • Julbo - francuski producent profesjonalnych okularów przeciwsłonecznych, gogli i kasków, który rozpoczął swą działalność w 1888 roku. Specjaliści Julbo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyli szeroką ofertę okularów o rozległym profilu zastosowań, poczynając od grupy modeli przeznaczonych do wspinaczki wysokogórskiej poprzez wszystkie rodzaje sportów, łącznie z wodnymi, aż po specjalną kolekcje miejską. Wszystkie produkowane modele okularów zawierają filtr chroniący w 100% oczy przed promieniowaniem UV.
  www.julbo.com
 • Firma Peak Performance powstała w 1986 roku w szwedzkiej miejscowości Åre. Założona została przez pasjonatów narciarstwa i turystyki górskiej, którzy postanowili zrealizować swoje marzenie i stworzyć ubrania doskonałej jakości, dla wszystkich miłośników outdoorowych aktywności. Obecnie Peak Performance jest jedną z przodujących firm w Europie, która projektuje modną i jednocześnie funkcjonalną odzież sportową. Ubrania stanowią połączenie technicznych materiałów ze stylowym i atrakcyjnym designem. Każdy produkt tej marki odzwierciedla jej pochodzenie, pragnienie kontynuacji aktywności i pasji oraz zapewnia bezkompromisową jakość.
  www.peakperformance.com
 • Szwedzka marka Sail Racing powstała w 1977. Produkty Sail Racing są innowacyjne i funkcjonalne, tak, aby sprostać najbardziej wymagającym żeglarzom i warunkom z którymi się stykają na morzu i na lądzie. W tym celu w skład załogi Sail Racing weszli najlepsi projektanci, konstruktorzy, eksperci i specjaliści od materiałów, a na czele zespołów badawczych stanęli doświadczeni żeglarze. Wszystkie produkty Sail Racing są uszyte z zaawansowanych technologicznie materiałów, gotowe sprostać najwyższym, żeglarskim wymaganiom!
  www.sailracing.com
 • Historia firmy Helly Hansen rozpoczęła się w 1877 roku, kiedy norweski kapitan Helly Juell Hansen wraz z żoną rozpoczęli produkcję impregnowanych kurtek, spodni i plandek wykonanych z płótna nasączonego olejem lnianym. Marka Helly Hansen dostarcza techniczną i doskonale zaprojektowaną odzież oraz sprzęt dla pełnych pasji profesjonalistów, którzy pracują i poszukują przygód na otwartych wodach i górskich szlakach. Helly Hansen gwarantuje niezrównaną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi łącząc nowoczesny skandynawski design z możliwością testowania swoich produktów w najtrudniejszych warunkach panujących na Ziemi.
  www.hellyhansen.com
 • Firmę Rip Curl założył Doug Warbrick i Brian Singer w 1969 roku w australijskim mieście Torquay w stanie Victoria. Na początku firma zajmowała się produkcją desek surfingowych, rok później (1970) poszerzyła swój asortyment o pianki neoprenowe. Obecnie Rip Curl to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek surfingowych na świecie. Jej logo można zobaczyć wszędzie tam, gdzie spotykają się ludzie kochający ryzyko i podejmujący wyzwanie jakie rzuca im fala czy stok. W jej ofercie znajdują się ubrania i sprzęt dla miłośników sportów wodnych m.in. surfing, kitesurfing, wakeboarding oraz sportów zimowych: nart i snowboardu.
  www.ripcurl.eu
 • OSPRAY to amerykańska marka, powstała w 1974 roku w Santa Cruz, w Kalifornii, koncentrująca się na produktach technicznych – plecaki. Firma zasłynęła jako jeden z pierwszych producentów na świecie, który zastosował oddychającą podszewkę w swoich plecakach. W 2005 roku, z myślą o długodystansowych, wymagających wyprawach, amerykańskiemu producentowi udało się stworzyć nowy rodzaj pasa biodrowego, możliwego do uformowania zgodnie z kształtem użytkownika. Produkty Osprey cechuje ultralekkość, funkcjonalność i najnowsze rozwiązania techniczne zapewniające komfort i bezpieczeństwo w trakcie długich wycieczek.
  www.ospreyeurope.com
 • VAUDE to niemiecka marka, która powstała w 1974 roku, dzięki pasji założyciela do sportów górskich. Od ponad trzydziestu lat VAUDE jest producentem wysokiej jakości innowacyjnych produktów przeznaczonych do sportów górskich. Jej oferta skoncentrowana jest na 3 głównych kategoriach: Mountain Sports, Bike Sports i Packs‘n Bags. Wśród szerokiej gamy asortymentu znajdują się zarówno produkty klasyczne i sprawdzone, jak również te urozmaicone nowymi funkcjami i trendami. Ponad to, już od kilku lat na rynku znajdują się produkty wykonane techniką Ultra Seam, która pozwala na spajanie materiału bez użycia igły i nici. Dzięki temu powstają idealne, wodo-odporne szwy, które dodatkowo odpowiadają za nowoczesny i niepowtarzalny design. VAUDE jest marką w pełni świadomą swojej odpowiedzialności społecznej, dlatego też dokłada wszelkich starań aby chronić środowisko naturalne.
  www.vaude.com
 • Salewa to 80 lat tradycji i doświadczenia w projektowaniu oraz wprowadzaniu na rynek nowoczesnych i innowacyjnych produktów outdoorowych. Marka założona została w roku 1935 przez Josefa Liebhara w Monachium. Od 1990 roku siedzibą firmy jest włoskie Bolzano. Salewa jest marką globalną, doskonale rozpoznawalną w środowisku outdoorowym. W portfolio znajdują się 3 główne grupy produktów: odzież, sprzęt turystyczny i wspinaczkowy oraz obuwie. Produkty Salewy charakteryzują się niesamowicie dobrym włoskim designem, są dobrze przemyślane, lekkie oraz wytrzymałe. Oferta sprzętu turystycznego obejmuje przede wszystkim plecaki, śpiwory, termosy, akcesoria i sprzęt wspinaczkowy. Do produkcji Salewa wykorzystuje wysokiej jakości materiały takie jak : Gore-Tex® czy Vibram®.
  www.salewa.pl
 • W 1947 roku zapalony narciarz Francois Salomon założył wspólnie z synem firmę Salomon. Swój świetny pomysł, mianowicie połączenie alpinistyki i innowacyjnego designu, z biegiem czasu rozwinął i dopracował do perfekcji, dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom. W krótkim czasie Salomon rozszerzył swój asortyment o innowacyjne akcesoria, obuwie sportowe i odzież, które zawierały najnowsze technologie jak X-Static i PrimaLoft do izolacji ciepła ciała i przepuszczające powietrze, przeznaczone dla takich sportów jak bieganie, wędrówki czy kolarstwo. Dla producentów produktów marki Salomon ważne jest, aby każdy znalazł coś dla siebie. Przeznaczona jest ona dla kobiet, mężczyzn i dzieci.
  www.salomon.com
 • Globe to marka specjalizująca się w produkcji ubrań, butów oraz dodatków dla sportowców ekstremalnych, przede wszystkim dla fanów deskorolki, rolek, surfingu i rowerów BMX. Globe wywodzi się ze słonecznej Australii, gdzie 1994 roku została utworzona przez Matta Hilla wraz z bratem. Marka znana jest niemal przez wszystkich miłośników sportów ekstremalnych. Produkty Globe to przede wszystkim buty, odzież casual, deskorolki i cruiseboardy.
  www.globebrand.com