Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Koszulki termoaktywne dla dzieci

Filtr produktów

HIT cenowy
BOY 1/2 ZIP FLEECE ROSSIGNOL TEKSTYLIA Rozmiar: 8 Kolor: CRIMSON
HIT cenowy
GIRL 1/2 ZIP FLEECE ROSSIGNOL TEKSTYLIA Rozmiar: 6 Kolor: BLUE STENCIL
INVENT 4.0 X-BIONIC Rozmiar: 12/13 Kolor: TEAL BLUE/ANTHRACITE
270,00 

Jeśli Twoje dziecko podziela Twoją pasję do uprawiania sportów outdoorowych nie tylko latem, ale również jesienie i zimą, kiedy warunki pogodowe wymagają znacznie bardziej zaawansowanych odzieży i sprzętu, szczególnie musisz zadbać o jego bezpieczeństwo i poczucie komfortu. Jak to zrobić? Podstawa to bielizna termiczna, która chroni organizm przed wyziębieniem oraz wilgocią. Zobacz, jakie koszulki termiczne dla dzieci znajdziesz w ofercie sklepu internetowego AdventureSports.pl.

Koszulki termoaktywne dziecięce – dlaczego Twoje dziecko ich potrzebuje?

Bielizna termiczna pełni kilka bardzo istotnych i pomocnych dla organizmu funkcji. W czasie aktywności fizycznej na zewnątrz w trudnych warunkach atmosferycznych, gwarantuje duży komfort oraz znacznie ogranicza ryzyko przeziębienia. Dowiedz się, w jaki sposób koszulki termoaktywne dla dzieci sprawią, że jazda na nartach lub zimowe wędrówki po górach będą dla Twoich pociech przyjemne i bezpieczne.

Dzięki koszulkom termicznym Twoje dziecko nie zmarznie

Utrzymywanie temperatury ciała na optymalnym poziomie, który wynosi 37 stopni Celsjusza, to podstawa funkcja bielizny termicznej. Koszulki termoaktywne dziecięce, które znajdziesz w naszej ofercie, wykonane są z mieszanek technicznych materiałów, takich jak poliamidy, poliestry, elastan czy polipropylen. Znajdziesz również modele uszyte z wełny merynosów, która zapewnia bieliźnie te same właściwości. W czasie wysokich temperatur koszulki termiczne wyprowadzają ciepło, chłodząc organizm, natomiast gdy w otoczeniu temperatura jest niska, zatrzymują je, ogrzewając ciało. Zatrzymanie ciepła jest szczególnie istotne dla części ciała, które są bardzo wrażliwe na niskie temperatury – np. łokci, które zmarznięte są szczególnie narażone na uleganie kontuzjom. W tak wrażliwych puntach ciała koszulki termoaktywne dla dzieci nierzadko są dodatkowo wzmacniane.

Jak koszulki termiczne chronią dzieci przed wilgocią?

Kontakt skóry z przepoconym materiałem, np. bawełnianą koszulką, bardzo szybko powoduje wychłodzenie organizmu, a co za tym idzie, niesie ryzyko zachorowania. Właśnie dlatego koszulki termoaktywne to część garderoby, która na stoku jest dla dzieci niezbędna. Wyprowadzają one bowiem wilgoć na zewnątrz materiału, dzięki czemu skóra nie ma kontaktu z mokrą bielizną. Obniża to ryzyko przeziębienia, pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę w czasie aktywności, a także zapewnia znacznie większy komfort niż w przypadku zwykłej bielizny. Systemy wyprowadzania wilgoci działają jeszcze skuteczniej w miejscach, w których wydzielanie potu jest bardziej intensywne, np. w lędźwiowym odcinku kręgosłupa czy pod pachami.

Zapewnij dziecko bezpieczeństwo w czasie upadków

Materiały, z których wykonane są koszulki termiczne dla dzieci są odporne na przetarcia i rozdarcia. Jest to szczególnie istotne w przypadku wywrotek podczas zjazdu z dużą prędkością, które mogą spowodować pewne uszkodzenia skóry. Szczególnie wzmocnione są miejsca najbardziej narażone na kontakt z podłożem w czasie upadku na nartach.

Pełna swoboda ruchów – gwarancja doskonałej techniki

Koszulki termoaktywne dziecięce są szyte w taki sposób, by nie krępowały ruchów, dzięki czemu nauka jazdy na nartach czy doskonalenie techniki przez Twoje dziecko z pewnością będą mieć duże szanse powodzenia.

Koszulki termiczne dla dzieci – jakie marki znajdziesz w AdventureSports?

W trosce o komfort i bezpieczeństwo najmłodszych adeptów narciarstwa oferujemy koszulki termoaktywne dla dzieci pochodzące od najlepszych producentów. Znajdziesz u nas:
 • koszulki Peak performance – amerykańskiej firmy produkujące odzież i sprzęt do sportów outdoorowych,
 • koszulki POC – szwedzkiej marki stawiającej przede wszystkim na bezpieczeństwo sportowców,
 • koszulki X-Bionic – najbardziej zaawansowane technologicznie.