Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Filtr produktów

Odwiecznym pytaniem, zadawanym przez niejednego rodzica w sezonie letnim jest to, czy powinni kupić swojemu dziecku szorty kąpielowe dziecięce czy też tradycyjne kąpielówki. Oczywiście jedne i drugie mają wiele zalet. Niewątpliwie jednak to właśnie spodenki kąpielowe dla dzieci dominują na plażach. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Spodenki kąpielowe dziecięce – jak wyglądają?

Spodenki kąpielowe dziecięce sprawdzają się zarówno w plażowaniu, jak i wszelkiego rodzaju aktywnościach sportowych. To strój, który ciasno przylega w talii, ale jest dość luźno dopasowany od wysokości bioder do mniej więcej połowy ud. Szorty kąpielowe dziecięce dla dziewczynek raczej są krótsze, zwykle sięgają do połowy ud (zobacz nasze, dziewczęce RIP CURL ISLAND BEATS LYCRA BOARDSHORT). Z kolei chłopięce spodenki przeważnie sięgają kolan i mają prosty krój. Wybór odpowiednich szortów jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na nieskrępowane poruszanie się. Zbyt luźne lub nieodpowiednio dobrane mogą ograniczać ruchy podczas kąpieli i sprawiać opór w czasie pływania. Do tego będą nieestetycznie przyklejały się do nóg, po wyjściu z wody.

Szorty kąpielowe dziecięce – na czym to polega?

Współczesne szorty kąpielowe dziecięce zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były wygodne i funkcjonalne. Wykonuje się je z mocnego i gładkiego materiału. Najczęściej wykorzystywany jest do tego poliester lub nylon. Spodenki kąpielowe dziecięce cechuje duża trwałość. Wolno się zużywają przy uprawianiu sportu – na przykład poprzez nieustanny kontakt z deską surfingową lub po prostu wszelkie zabawy na plaży. Dodatkowo są niezwykle praktyczne. Nie tylko są wygodne i bardzo lekkie, ale również mają właściwości szybkoschnące.

Spodenki kąpielowe dla dzieci – dlaczego warto?

Wiele osób, rezygnuje z zakupu szortów, ponieważ uważają, że ich zwiewność spowoduje łatwe ściąganie z ciała, chociażby poprzez napór silnej fali. Tymczasem spodenki kąpielowe dla dzieci mają sprytny, podwójny system mocowania. Posiadają one bardzo sztywny pas, który otwiera się z przodu. On zabezpieczony jest rzepem i dodatkowo wiązany sznurkiem. W ten sposób praktycznie nie ma możliwości, aby je zgubić, nawet w ekstremalnej sytuacji. Dodatkowo spodenki kąpielowe dziecięce wyposażane są w wygodne kieszenie, które umożliwiają schowanie drobnych elementów. Jeżeli boimy się, że dziecko może się zgubić na plaży, warto dać mu jakiś rodzaj identyfikatora lub zapisany numer telefonu, który będzie miało nieustannie przy sobie.

Spodenki kąpielowe dziecięce – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na spodenki kąpielowe dla dzieci, warto zwrócić uwagę na ich kolor. Żywa barwa, uderzające wzory, hawajskie lub kwiatowe motywy, podświetlane szwy – to wszystko umożliwi Ci łatwiejsze odnalezienie pociechy, która tak zaangażowała się w plażową zabawę, że zapomniała o całym świecie. Sprawdź chociażby nasze pomarańczowo-zielono-niebieskie boardshorty RIP CURL MIRAGE BLOWOUT BOY 16" albo kwiatowe RIP CURL MIRAGE WILKO SPLICED BOY 17" lub też jaskrawozielone RIP CURL SOLID VOLLEY 13".