Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

bielizna termoaktywna damska

Filtr produktów

Nowość
W BESSI PR TOP ROSSIGNOL TEKSTYLIA Rozmiar: XS Kolor: OPTICAL OBLICS
Nowość
W BESSI SKY TOP ROSSIGNOL TEKSTYLIA Kolor: WHITE Rozmiar: S
Wyprzedaż
W CLASSIQUE 1/2 ZIP ROSSIGNOL TEKSTYLIA Kolor: WHITE Rozmiar: XS
Nowość
W PALMARES 1/2 ZIP ROSSIGNOL TEKSTYLIA Rozmiar: L Kolor: DARK NAVY

O tym, że bielizna termoaktywna jest obowiązkowym elementem ubioru sportowca wiedzą wszyscy ci, którzy na co dzień dbają o kondycję fizyczną, uprawiając sport na świeżym powietrzu. Czym różni się bielizna termiczna dostępna w naszym sklepie od klasycznej odzieży spodniej? Bielizna termiczna posiada właściwości, których próżno szukać w bawełnianych podkoszulkach. Dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy materiałów i rozwiązań, ciało narciarza czy snowboardzisty chronione jest przed wilgocią. Odzież jest całkowicie oddychająca, a pot wytwarzany podczas aktywności fizycznej odprowadzany jest na zewnątrz.

Zrezygnuj z bawełny

Przyjemna dla skóry, naturalna bawełna, nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport w skrajnych warunkach atmosferycznych. Bawełna chłonie wilgoć (zarówno tę, która dostanie się do niej z zewnątrz, jak i parę wytwarzaną przez ciało), a wraz z nią zapachy. Tworzy więc idealne warunki dla rozwoju bakterii. Wilgotna podkoszulka z bawełny staje się izolacją, która nie daje ujścia parującemu potowi, przez co pocimy się jeszcze bardziej. Mokra bielizna staje się ciężka i coraz chłodniejsza, a jeśli dodatkowo nie mamy na sobie dobrej, wiatroodpornej kurtki, nie trudno o przewianie. Mimo, iż ciało nagrzewa się w trakcie szusowania po stoku, wytworzone ciepło zostaje w krótkim czasie wytracone. Na ogrzanie się, organizm zużywa więc więcej energii, a my ryzykujemy zdrowiem podczas górskich wyjazdów.

Mieszkanki wełny Merino

Bielizna termiczna damska bardzo często produkowana jest z wykorzystaniem włókien z runa owiec rasy merynos. Tego rodzaju bieliznę znajdziesz również w ofercie Adventure Sports. Żyjące w Nowej Zelandii owce tej rasy są niesamowicie dobrze przygotowane do życia w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Temperatury w jakich żyją sięgają bowiem -30stC zimą i +30stC latem. Ewolucja dała więc merynosom wyjątkowe odzienie, które pozwala im żyć w tak trudnym klimacie. Włókna runa owiec rasy merynos są kilkukrotnie cieńsze od włókien wełny zwykłych owiec. Ich grubość porównywana jest do grubości pajęczej nici, a dodatkowo są kaszmirowo delikatne i miłe w dotyku. Pomiędzy włóknami materiału wykonanego z wełny Merino tworzą się mikroskopijne przestrzenie powietrzne, które znakomicie izolują ciało przed zimnem. Naturalne pory, które posiadają włókna Merino, umożliwiają natomiast przepływ powietrza – skóra oddycha, a pot odparowuje. Bakteriostatyczne właściwości włókien sprawiają, że warunki nie są przyjazne rozwojowi bakterii, ani wchłanianiu brzydkich zapachów. Co ciekawe, w odróżnieniu od powszechnie znanej wełny, materiały wykonane z włókien wełny merynosów nie „gryzą” - są miłe dla skóry i są chętnie wybierane jako odzież spodnia.

Krój damskiej bielizny termicznej

Bielizna termoaktywna dla kobiet projektowana jest z uwzględnieniem specyficznej budowy anatomicznej pań. Specjalnie zaprojektowane przeszycia i wzmocnienia na wysokości biustu jakie posiadają koszulki termiczne damskie pozwalają na swobodne uprawianie sportu bez obaw o dyskomfort. Ponadto, konstrukcja bielizny pozwala na szybszą regenerację mięśni i komfortową koordynację ciała. Dodatek elastanu do damskiej bielizny termicznej sprawia, że materiał z którego wykonane są koszulki i legginsy termiczne damskie idealnie dopasowuje się do ciała. Profesjonalna bielizna termoaktywna jest jak druga skóra, której właściwości są nieocenione podczas uprawiania sportów zimowych. Bez względu na to, czy planujesz pieszą wycieczkę w góry, szusowanie po stoku na nartach czy wypad na snowboard, zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz bieliznę, która zadba o Twój komfort, pomoże Ci zachować ciepło i odprowadzi wilgoć na zewnątrz. Trwałość tego typu bielizny termicznej pozwoli Ci korzystać z niej przez wiele sezonów.