Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Spodnie i spodenki rowerowe damskie

Filtr produktów

Grono miłośników jazdy na rowerze nieustannie powiększa się o panie. One także chcą zadbać o komfort jazdy oraz dobre wyniki w zawodowych czy amatorskich wyścigach. Dlatego producenci profesjonalnej odzieży rowerowej zadbali o to, by spodenki rowerowe dla kobiet jak najlepiej dopasowane były do budowy damskiego ciała. Zobacz, czym powinny się charakteryzować spodenki na rower dla pań oraz co znajdziesz w naszej ofercie.

Czym się różnią spodenki rowerowe damskie od męskich?

Wkładka

Zasadniczą cechą, która odróżnia spodenki rowerowe od zwykłych obcisłych spodenek do joggingu, fitnessu lub gimnastyki, jest oczywiście wkładka. To właśnie ona ochrania miękkie tkanki przed ranami, które mogą być spowodowane przez nieustanne ocieranie się o siodełko. Wkładki w spodenkach rowerowych dla kobiet mają nieco inny kształt – są szersze, przez co lepiej dopasowane do budowy ciała kobiet. Dobra wkładka, która nie naraża na dodatkowe otarcia delikatnej skóry w okolicach krocza, nie posiada widocznych szwów, ponieważ są one w zasadzie gwarantem pojawienia się podrażnień. Jedyne szwy, jakie powinna zawierać wkładka to te, które łączą ją ze spodenkami. Materiał, z którego wykonana jest wkładka powinien być miękki i gładki, a także nie może odkształcać podczas zginanie go w ręce – ten prosty test powie Ci, czy wkładka wystarczająco dobrze ochroni Twoją skórę w kroczu przed otarciami.

Szelki

Również szelki musza być dostosowane do budowy kobiecego ciała. Klasyczne szelki, które występują w męskich spodenkach to jeden wychodzący z tyłu pas, który rozdziela się na dwa i przechodzi przez barki i klatkę piersiową. Ze względu na kobiece piersi ten rodzaj szelek może być dla pań niewygodny, w związku z tym producenci oferują także inne rodzaje szelek, a wśród nich znajdziesz szelki:

 • wiązane na szyi – przypominają wiązane na szyi damskie koszulki,
 • z systemem zapięciowym – to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala kobietom, bardzo szybko odpiąć szelki w razie potrzeby fizjologicznej,
 • z doszytą potówką – przód i tył szelek są bardzo rozbudowane, tworząc w ten sposób koszulkę termoaktywną.

Kobiety jeżdżące na rowerach częściej wybierają spodenki z szelkami, ponieważ modele, które mają wyprofilowaną talię generalnie gorzej trzymają się w pasie i zwijają się pod naporem brzucha w pozycji pochylonej. Plusem spodenek rowerowych damskich bez szelek jest łatwość opuszczenia ich w razie potrzeby fizjologicznej.

Nogawki

Kobiety bardziej niż mężczyźni dbają o to, jak prezentują się podczas rowerowej przejażdżki. W związku z tym istotną dla nich cechą spodenek jest wykończenie ich nogawek. Nogawki zakończone silikonowo-gumowym ściągaczem mają na celu zapobieganie podciągania się spodenek do góry. Cecha ta jednak powoduje, że gumka mocno wżyna się w uda, tworząc nieatrakcyjne fałdki. Zbyt uciskające ściągacze mogą także powodować dyskomfort w czasie jazdy. Aby uniknąć tego efektu, kobiety często wybierają spodenki o rozmiar większe, jednak wówczas nie przylegają one odpowiednio do ciała, a zbyt duża wkładka może narobić więcej szkód niż pożytku. Bardzo dobrym rozwiązaniem, po które często sięgają rowerzystki, są spodenki cięte laserowo. Tworzone przez ściągacze fałdki można tuszować również szerokimi pasami typu „antyslip”.

Szerokie spodenki rowerowe damskie

Do jazdy na rowerze przeznaczone są nie tylko dobrze przylegające do ciała szorty. Osoby, które chcą ukryć pod spodenkami np. ochraniacze na kolana, chętnie korzystają ze spodenek ze stretchowego materiału. W sklepie Adventure Sports znajdziesz spodnie rowerowe dla kobiet wykonane w taki sposób, by nie ograniczać swobody pedałowania oraz pozostawić odrobinę miejsca i luzu. Dodatkowo stanowią doskonałą ochronę przed otarciami, a także są znakomicie wentylowane.