Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Filtr produktów

Nie znaleziono żadnych produktów pasujących do wybranych przez Ciebie kryteriów.

Szukaj od nowa

Szukasz uniwersalnego modelu nart, który pozwoli Ci pokonywać zróżnicowane stoki. Masz ochotę rozgrzać się na wyznaczonej trasie, a następnie sprawdzić się we freeridzie? Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy szeroką ofertę nart all mountain. Zobacz, czym charakteryzują się te uniwersalne narty, które towarzyszyć Ci będą w trakcie całego wyjazdu do zimowego kurortu.

All mountain – narty dla każdego

Jak już wspomnieliśmy, all mountain to narty charakteryzujące się dużą uniwersalnością. Dzięki temu zdają egzamin na różnych trasach i w różnych warunkach terenowych, niezależnie od stopnia zaawansowania narciarza. Cechy, które zapewniają im tak szerokie zastosowanie to:


- poszerzone taliowanie (w stosunku do nart typu race),
- zwiększona powierzchnia ślizgów,
- zróżnicowany promień skrętu,
- szeroki zakres długości,
- zastosowanie systemu rocker.

Dla każdego, czyli dla kogo?

Narty all mountain cieszą się popularnością zarówno u zaawansowanych narciarzy, jak i początkujących miłośników białego szaleństwa. Przede wszystkim pozwalają Ci ograniczyć liczbę wyspecjalizowanego sprzętu, jaki musisz zabrać ze sobą na ferie. Ponadto all mountain to narty, które pozwolą swobodnie szusować osobom o większej masie cała lub ponadprzeciętnym wzroście. Osoby te mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiednio sztywnych lub długich nart z klasy race. Właśni dla nich dedykowane są narty all mountain o krótkim promieniu skrętu.

All mountain – narty coraz bardziej popularne

Kurorty narciarskie dają coraz więcej możliwości pod kątem wyboru trasy. Możesz szusować po łatwiejszych, utwardzanych stokach, jak również próbować sił na dzikich szlakach. Właśnie dlatego narciarze coraz chętniej decydują się na zakup właśnie nart all mountain, dzięki którym nie ominie ich żadna narciarska atrakcja kurortu. Pozwala to również na oszczędności wynikające z braku konieczności zakupu dwóch rodzajów nart.

Poszczególne cechy nart all mountain – jak wpływają na jazdę?

Dzięki systemowi rocker znacznie ułatwione jest skręcanie. Wykonywanie manewrów oraz innych ruchów przebiega dzięki niemu znacznie płynniej. Ponadto lepiej absorbowane są wstrząsy, co znacznie poprawia przyczepność oraz zwiększa komfort jazdy we wszystkich warunkach terenowych. Długi skręt przy dużej prędkości jest z kolei możliwy dzięki większej długości nart. Natomiast poszerzone taliowanie, a co za tym idzie – większa powierzchnia ślizgu, gwarantują swobodne szusowanie poza wyznaczonymi trasami. Nie są one ubite, jednak dzięki większej powierzchni ślizgu narty all mountain doskonale unoszą się na powierzchni miękkiego puchu. Sprawdzają się także w jeździe po mokrym, wiosennym śniegu.

All mountain – co znajdziesz w ofercie AdventureSports.pl?

Dostępne w naszym sklepie narty all mountain pochodzą od takich producentów jak Dynastar czy Rossignol. Marki te cieszą się w środowisku narciarzy ogromnym uznaniem i są wybierane chętnie zarówno przez zawodowców, jak i amatorów. Oferujemy modele damskie i męskie. Zróżnicowane rdzenie i profile oraz taliowanie naszych nart pozwolą Ci dobrać sprzęt, który jak najlepiej dopasujesz do swoich warunków fizycznych oraz techniki jazdy. Jak to zrobić? Na stronach naszych produktów znajdziesz tabelki, dzięki którym nie będziesz mieć wątpliwości, co do specyfiki nart. Wybierz narty all mountain najlepiej dopasowane do swoich warunków i ciesz się niczym nieograniczonymi możliwościami na wyznaczonych trasach i dzikich stokach.