Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Filtr produktów

Nie znaleziono żadnych produktów pasujących do wybranych przez Ciebie kryteriów.

Szukaj od nowa

Skitouring to specjalna odmiana narciarstwa. Uprawia się ją poza ściśle wyznaczonymi trasami narciarskimi. Jest to forma turystyki zimowej, bowiem przy użyciu specjalnych fok nakładanych na spody nart, narciarze skitourowi wchodzą pod górę. Następnie zjeżdżają z niej i tu właśnie zaczyna się freeride – zjazd ze szczytu poza jakąkolwiek wyznaczoną trasą narciarską. Brzmi jak wyzwanie? Podejmij je! Pomogą Ci w tym narty skitour, które znajdziesz w ofercie sklepu AdventureSports.pl.

Narty skiturowe – czym się różnią od zwykłych zjazdówek?

Skitouring zaczyna jednać sobie coraz większą rzeszę fanów. Coraz chętniej uprawiają go nie tylko zapaleni narciarze, którzy szukają wyzwań poza trasami. Skitourowcami zostają także turyści górscy, którzy zaczynają doceniać komfort, jaki w czasie podejść gwarantują narty z fokami. W skitouringu zasadniczą różnicę stanowi sprzęt, który musi być dostosowany do zupełnie innego rodzaju aktywności. Podchodzenie wymaga użycia fok, a także zastosowanie zupełnie innych wiązań, które pozwolą na oderwanie pięty od powierzchni narty.

Co charakteryzuje narty skiturowe?

Dowiedz się, jakie cechy posiadają narty skitour i freeride:


- Masa – narty skitourowe są lżejsze niż zjazdówki. Ich masa wacha się w granicach 1-1,5 kg. Wynika to oczywiście z konieczności podchodzenia pod górę. Mniejszy ciężar wymaga włożenia mniejszego wysiłku.
- Foki – narty skitour są dostosowane do przypięcia lub przyklejenia fok, czyli pasów wykonanych z naturalnych lub syntetycznych materiałów. Zapobiegają one ślizgowi nart w dół stoku w czasie podejścia pod górę.
- Wiązania – wiązania do skitouringu zasadniczo różnią od wiązań zjazdowych. Tzw. wolna pięta pozwala na wykonywanie naturalnych ruchów stopy, jak podczas podchodzenia bez nart. Wysokość zapiętek może być również regulowana w zależności od tego, jak strome jest podejście. W czasie zjazdu freeride narty trzymają się stabilnie, dzięki możliwości zablokowania zapiętek.
- Szerokość (talia) – w zależności od rodzaju aktywności możesz zdecydować się na narty węższe lub szersze. Węższe sprawdzić się nawet na wyznaczonych narciarskich trasach, szersze polecane są zaawansowanym skitourowcom, którzy podchodzą pod szczyty i szusują po dzikich trasach.

Skitour – narty z naszego asortymentu

W sklepie AdventureSports.pl znajdziesz narty skitour i freeride pochodzące od czołowych producentów sprzętu narciarskiego, czyli marek Dynastar oraz Rossignol. Wszystkie modele spełniają standardy najwyższej jakości i gwarantują pełne wrażeń wyzwania zarówno zawodowcom, jak i początkującym skitourowcom.


- Wykonane są z materiałów, które gwarantują lekkość oraz wytrzymałość. Najlepsze efekty przynosi włókno węglowe.
- Bardzo lekkie rdzenie są dopasowane do szerokości nart, co umożliwia rozciąganie i ściskanie włókien. Dzięki temu uzyskuje się optymalną twardość oraz przyczepność.
- Nowoczesne technologie tworzenia rdzeni niwelują wszelkie wstrząsy i drgania, gwarantując komfort i bezpieczeństwo.
- Warstwowa konstrukcja nart zapewnia odpowiednią przyczepność oraz ułatwia zachowanie równowagi.
- Odpowiednie taliowanie narty , ich profil oraz wyważenie środka ciężkości gwarantują swobodne manewrowanie. Osadzenie środka ciężkości narty pod butem to optymalne rozwiązanie gwarantujące pełną kontrolę w czasie podejścia oraz zjazdu.

Dobierz narty skiturowe do swoich warunków

Na stronach produktów zamieściliśmy tabelki, które podpowiedzą Ci, jak prawidłowo dobrać rozmiar oraz profil nart skitour i freeride do swojego wzrostu, sposobu jazdy oraz poziomu zaawansowania.