Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Narciarstwo biegowe

Filtr produktów

Uwielbiasz aktywność fizyczną i górski krajobraz? Narciarstwo biegowe będzie zatem dla Ciebie zarówno wyzwaniem, jak i przygodą. W sklepie AdventureSports.pl znajdziesz sprzęt do narciarstwa biegowego. Pozwoli Ci on pokonywać wyznaczone trasy, a wysiłek, jaki włożysz w bieg, będzie efektywny i przyjemny. Zapoznaj się z naszą ofertą niezależnie od tego, czy biegasz na nartach rekreacyjnie, czy zamierzasz startować w zawodach.

Sprzęt do narciarstwa biegowego dopasowany do Ciebie

Sprzęt do narciarstwa biegowego Rossignol gwarantuje wysoką jakość i komfort użytkowania. Trwałe i lekkie kije, a także wytrzymałe i mocno trzymające but wiązania sprawiają, że z powodzeniem możesz wykorzystywać go w różnych warunkach terenowych oraz stylach jazdy. Wybierz nowoczesny sprzęt narciarski, który sprosta Twoim oczekiwaniom i sprawi, że Twój wysiłek na trasie będzie maksymalnie efektywny. Wprowadzamy do oferty tylko wyselekcjonowane produkty, które spełniają najwyższe standardy i minimalizują ryzyko kontuzji.

Dlaczego warto uprawiać narciarstwo biegowe?

Narciarstwo biegowe jest uznawane za mniej wymagający sport niż choćby narciarstwo zjazdowe. Nie zmienia to jednak faktu, że optymalnie dobrany sprzęt to konieczny warunek do jego uprawiania. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajduje się sprzęt, który sprosta oczekiwaniom zarówno amatorów, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Narciarstwo biegowe to dyscyplina pomagająca poprawić kondycję i wydolność organizmu. Dobór sprzętu pozwala na tyle zmniejszyć obciążenia, że mogą uprawiać go zarówno ludzie młodzi, jak i bardziej zaawansowani wiekiem.

Sprzęt do narciarstwa biegowe – co musisz o nim wiedzieć?

Chcemy, byś przed wyjazdem na biegówki dopasował swój sprzęt jak najlepiej do własnych warunków fizycznych. Podpowiadamy także, na jakie cechy nart zwrócić uwagę w kontekście dopasowania ich do warunków terenowych, w których zamierzasz trenować.

Dobór nart

Długość nart biegowych dobieramy pod kątem dwóch czynników. Są nimi waga oraz wzrost narciarza. Im większe gabaryty, tym dłuższe powinny być narty. W przypadku osób, które mimo niskiego wzrostu mają większa masę, należy znaleźć odpowiedni kompromis – czyli postawić na narty średniej długości.

Innym aspektem jest również ich przeznaczenie. Na ubite, specjalnie przygotowane trasy, wybierz narty o szerokości lekko przekraczającej 50 mm. Na nieco trudniejszym terenie idealnie sprawdzają się nieco szersze narty – pomiędzy 60 mm a 68 mm.

Dobór kijów

Kije biegowe to niezbędny element wyposażenia każdego narciarza biegowego. Jednak ich dobór musi być oparty nie tylko o Twoje warunki fizyczne, ale również styl jazdy czy warunki terenowe, w jakich decydujesz się startować.

Kije muszą być lekkie i odpowiednio sztywne. Ubite trasy wymagają mniejszego kółka, niż te nieprzygotowane, gdzie śnieg jest bardziej miękki i sypki. Długość kijów sięgać powinna maksymalnie do wysokości ramienia. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz kije, które zdadzą egzamin na różnych trasach. Bez problemu dopasujesz je także do swojego wzrostu.

Dobór wiązań

Wiązania do nart biegowych produkowane są w kilku systemach, więc nie każde buty będą pasowały do każdego wiązania i odwrotnie. Co zrobić, żeby całość się zgrała? Na początek warto poznać cechy najczęściej spotykanych systemów.

 • NNN - stosowane w różnych rodzajach nart, wytwarzane w kilku wariantach. Odpowiednie w technice klasycznej i łyżwowej. Nieprzykręcane do płyty, więc można je przesuwać i dopasowywać do trasy.
 • SNS – duże podobieństwo do NNN, różni się liczbą prowadnic (w SNS jest jedna), wykorzystywany zwykle w technice łyżwowej.
 • NN75 – nieco archaiczna forma wiązań, ale nadal ciesząca się popularnością. Wiązania wyposażone są w 3 bolce, które łączą się z butami o trzech otworach z przodu. Samo wiązanie spełnia swoją rolę, jednak jest dość ciężkie i mniej efektywne w przypadku dynamicznej jazdy.
 • Prolink – lekkie i stosunkowo niskie wiązania, rozmiar można łatwo dostosować i zmieniać.