Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ochraniacze na kije narciarskie

Filtr produktów

Wyczynowa jazda na nartach wiąże się z ryzykiem kontuzji różnych części ciała. Najbardziej narażone na urazy i złamania są ręce i nogi narciarza. Profesjonalne uprawianie sportów zimowych to nie tylko codzienne podwyższanie swoich umiejętności technicznych podczas treningów czy udział w zawodach sportowych. To przede wszystkim odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych osób znajdujących się w pobliżu.

Ochraniacze na kijki

Jednymi z elementów, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas treningów jazdy wyczynowej na nartach są ochraniacze na kijki. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewnią Ci ochronę dłoni podczas ewentualnych upadków, a także w przypadku zahaczenia o tyczkę przy zjeździe slalomem.

Ochraniacze na kije, dostępne w ofercie naszego sklepu AdventureSports, charakteryzują się wytrzymałym i elastycznym tworzywem, które doskonale amortyzuje wszelkie uderzenia. Ochraniacze pasują do aluminiowych kijów narciarskich 16 mm i 18 mm. Bez problemu wejdą w nie każde rękawice, bez względu na rodzaj i model.

W ofercie AdventureSports znajdziesz najwyższej jakości ochraniacze na kije marki Rossignol i Kerma. Oprócz trwałego i odpornego na pękanie przy obciążeniu dynamicznym tworzywa, charakteryzują się także niebanalnym wyglądem. Z pewnością subtelnie podkreślą całość narciarskiego stroju. Dostępne są w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Przeznaczone zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci.

Ochraniacze na kijki – konsekwencje ich braku

Podczas jazdy wyczynowej narciarze osiągają prędkość nawet do 130 km/h. Na najsłynniejszym stoku zjazdowym Kitzbühel w Austrii prędkość ta wynosi nawet 150 km/h, w Wegen – powyżej 150 km/h. Podczas swojego zjazdu pokonują dziesiątki tyczek, które stają się dla nich nie tylko sportową przeszkodą, ale także poważnym zagrożeniem zdrowia. Zahaczenie o tyczkę jest bardzo niebezpiecznie ze względu na ryzyko rozerwania skóry, a w skrajnych przypadkach także mięśni. Upadek przy dużej prędkość na śnieg może skutkować nie tylko poważnym rozcięciem dłoni, ale także złamaniem kości śródręcza. Ochraniacze na kije zabezpieczają dłonie narciarza przed uderzeniem w twardą pokrywę śnieżną oraz wyżej wspomniane tyczki. Dzięki temu, nawet przy dużej prędkości, ryzyko złamania kości kilkukrotnie się zmniejsza.