Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Filtr produktów

Ochraniacze na nogi dla narciarzy to element wyposażenia, bez którego trudno się obejść w czasie starów w slalomie, kiedy narciarz ma do pokonania dziesiątki uderzających o jego piszczele tyczek. Kontakt z tyczkami przy dużych prędkościach, jakie osiągają narciarze podczas treningów i startów, z pewnością będzie wywoływał ból, a nawet stać przyczyną kontuzji, które spowodują przymusową przerwę w aktywności sportowej. Równie istotne dla rowerzystów są ochraniacze na kolana, które łagodzą wstrząsy, niwelując ryzyko urazów. Zobacz, jakie ochraniacze na piszczele, golenie i kolana przygotowaliśmy dla Ciebie w ofercie sklepu AdventureSports.pl.

Ochraniacze na kolana

Ochraniacze na kolana są przeznaczone dla rowerzystów oraz dla narciarzy. Ich zadaniem jest minimalizowanie wstrząsów, na które narażone są stawy kolanowe w czasie wykonywania ruchów niezbędnych przy uprawianiu danego sportu czy w razie upadków i uderzeń. Zaawansowane materiały charakteryzują się również doskonałymi właściwościami wentylacyjnymi, dzięki którym skóra oddycha, a wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz.

Nowoczesna technologia VPD 2.0 sprawia, że ochraniacza są cieńsze i bardziej elastyczne, przez co nie krępują ruchów i gwarantują ich pełną swobodę. Jednocześnie zapewniają skuteczną ochronę stawów kolanowych. Nowoczesne ochraniacze na kolana doskonale dopasowują się do ciała. Cienki materiał posiada właściwości, dzięki którym doskonale amortyzuje wstrząsy spowodowane uderzeniem. Jest to możliwe dzięki technologii, która polega na zastosowaniu termoplastycznego polimeru, który w momencie uderzenia twardnieje, absorbując siłę uderzenia i rozpraszając ją po powierzchni materiału.

Narciarskie ochraniacze na golenie

Narciarze trenujący konkurencje takie jak np. slalom, gdzie nieunikniony jest kontakt z tyczkami, bez zaopatrzenie się w odpowiednie ochraniacza nie osiągną satysfakcjonujących rezultatów. Powodem tego będzie ból towarzyszący przy ocieraniu z dużą prędkością o tyczki. Niewykluczone są również wynikające z tego kontuzje.

Co sprawia, że ochraniacze na piszczel są skuteczne?

Aby materiał dobrze absorbował siłę uderzenia, konieczna jest jego wysoka gęstość. Właśnie dzięki niej energia zostanie rozproszona po całym materiale. Ochronę przed bolesnymi uderzeniami tyczek gwarantuje wysokiej gęstości polietylen, który dzięki tej cesze jest niezwykle wytrzymały i odporny na uderzenia.

Znajdziesz u nas równie wytrzymałe ochraniacze POC, które pokryte są kevlarem – materiałem, który nadje poślizgu tyczce mającej kontakt z ochraniaczem. Niweluje to siłę uderzenia, przez co ryzyko odniesienie urazu jest jeszcze niższe.

Dbamy o Twoją wygodę

Aby ochraniacze idealnie przylegały do goleni, pokryte są specjalną pianką EVA, która gwarantuje komfort. Ponadto jest pokryta przyczepnym silikonem, który gwarantuje nieprzesuwanie się ochraniaczy w trakcie wykonywania ruchów. Ochraniacze Rossignol oraz POC są mocowane na goleniach przy użyciu dwóch regulowanych pasków. Utrzymują one ochraniacze na miejscu, a ponadto pozwalają na regulację w zależności od obwodu łydki.

Ochraniacze dla każdego

Dopasowanie ochraniaczy na nogi to kluczowa rzecz w kwestii skutecznej ochrony nóg. Dlatego w naszym sklepie znajdują się zarówno ochraniacze w rozmiarach dla dorosłych narciarzy, jak i dla juniorów.