Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Filtr produktów

Ochraniacze na łokcie i ręce to akcesoria przeznaczone dla rowerzystów oraz narciarzy. Łokcie to stawy, które ze względu na swoją ruchomość, są mocno narażone na kontuzje, dlatego szczególnie ważna jest ich ochrona w czasie intensywnej aktywności fizycznej. W sklepie AdventureSports.pl znajdziesz ochraniacze na ręce i łokcie, które sprawdzą się w dyscyplinach, gdzie łokcie są narażone na liczne wstrząsy lub urazy spowodowane upadkiem.

Ochraniacze na ręce w sklepie AdventureSports – dla kogo?

Ochraniacze na ręce, które znajdziesz w naszej ofercie, są przeznaczone między innymi dla rowerzystów, którzy pokonują trudne, off-roadowe trasy w górach, lasach lub po innych bezdrożach. Są oni tam narażenie na liczne wstrząsy, które negatywnie odbijają się na stawie łokciowym. Ponadto musza liczyć się ze zranieniami w wyniku zadrapań przez wystające gałęzie oraz, w razie upadku, znajdujące się na drodze kamienie, korzenie i innych elementów. Nasza oferta zawiera również niezwykle wysokiej jakości ochraniacze POC, z których korzystać mogą również motocykliści.
Mamy również ochraniacze na ręce dla narciarzy. Ci z kolei są narażeni na uderzenia tyczek w czasie pokonywania slalomów, a w momencie upadku na otarcia w wyniku szorowania o śnieg. Jednak szczególnie bolesne uderzenia o tyczki na stoku mogą przyczynić się do urazów i wykluczenia z treningów oraz rywalizacji.

Ochraniacze na łokcie – jak działają?

Najwyższej jakości ochraniacze dla rowerzystów składają się z dwóch elastycznych warstw. Zewnętrzna warstwa jest odporna na zadrapania i rozdarcia, co zabezpiecza skórę przed otarciami i rozcięciami. Warstwy pozostają cienkie, dzięki czemu nie krępują ruchów i pozwalają na swobodną praca całych kończyn górnych. Ponadto pod wpływem temperatury ciała, materiał idealnie dopasowuje się do jego kształtu, co jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania.

Szczególna ochrona w czasie uderzenia

Miękki i elastyczny materiał w czasie aktywności nie krępuje ruchów, natomiast w czasie uderzenia natychmiastowo twardnieje, absorbując siłę uderzenia i rozkładając na całą objętość materiału. Dzięki temu rozwiązaniu skutki uderzenia są znacznie słabiej odczuwalne przez ciało. Materiały posiadają te właściwości dzięki zawartości poliamidu. W naszej ofercie znajdziesz także modele, które posiadają odporną na uszkodzenia powłokę zmniejszającą tarcie, dzięki czemu siła tarcia w czasie upadku jest znacznym stopniu niwelowana. Inna formą ochrony jest również pasek retencji zderzeniowej. Zapobiega on przesuwaniu się ochraniacza po ciele w czasie zderzenia.

Wentylacja gwarancją komfortu

Dla zwiększenia komfortu użytkowania ochraniaczy na ręce, do ich produkcji wykorzystuje się materiały, które posiadają właściwości regulowania poziomu wilgoci. Dzięki nim nadmiar wilgoci jest wyprowadzany na zewnątrz, co znacznie poprawia poczucie komfortu, a także zmniejsza ryzyko wyziębienia organizmu – jest to szczególnie ważne dla narciarzy, którzy uprawiają swój sport w warunkach zimowych.

Ochraniacze na ręce / przedramiona

Ochraniacze na ręce są przeznaczone dla narciarzy jeżdżących na tyczkach, czyli np. trenujących slalom. Ich ręce są narażone na bolesny kontakt z tyczkami, który może przyczynić się do powstawania kontuzji. Wykonane są z połączenia włókna węglowego (a więc lekkiego i wytrzymałego materiału) i kevlaru – materiału powodującego poślizg tyczki na ochraniaczu, dzięki czemu siła uderzenia się zmniejsza. Są kompatybilne z rękawicami, dzięki czemu wszystko jest do siebie idealnie dopasowane i nie obniża komfortu.