Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Szczęki do kasków narciarskich

Filtr produktów

Elementami niezbędnymi dla narciarza są ochraniacze. Sporty zimowe, szczególnie uprawiane wyczynowo i profesjonalnie, wymagają od sportowców technicznych umiejętności, nabywanych wraz z kolejnymi treningami. Procesowi dochodzenia do perfekcji mogą towarzyszyć liczne kontuzje i urazy, dlatego tak ważne jest, aby być przygotowanym na każdą ewentualność i zadbać o właściwe zabezpieczenie swojego ciała. Jednym z elementów, które podniosą poziom bezpieczeństwa są szczęki do kasków narciarskich.

Szczęki do kasków

Szczęka do kasku to niewielki element, montowany z dwóch jego stron, poniżej wysokości ust. Przeznaczony jest najczęściej dla sportowców specjalizujących się w slalomie. Szczęki do kasków chronią zęby i szczękę narciarza przed tyczkami, a także niespodziewanym upadkiem. Dla zapewnienia solidnej ochrony wykonane są z wytrzymałych, trwałych, a przy tym również lekkich materiałów. Szczęki do kasków nie zwiększają znacząco wagi kasku, przez co nie wpływają na komfort jazdy. Szczęki narciarskie, dostępne w sklepie AdventureSports, tworzone są z myślą o zapewnieniu zawodnikowi maksymalnej ochrony.

Niektóre modele szczęk do kasków narciarskich posiadają możliwość regulacji. W zależności od preferencji zawodnika szczęka może być nieruchoma bądź składać się przy uderzeniu. Szczękę POC MAXILLA, dostępną w naszym sklepie, można także odpowiednio dostosować do poziomu siły. Innowacyjne i proste systemy regulacji pozwalają na większą elastyczność, która niezbędna jest podczas treningów i wyścigów narciarskich.

Szczęka do kasku – nie dla amatorów i dzieci

Szczęki do kasków sprawdzą się podczas treningów i wyścigów slalomowych u doświadczonych narciarzy, którzy korzystają z kasków typu Race. Jeżeli jesteś osobą, która traktuje jazdę na nartach jako rekreację, szczęka do kasku jest zbędna. Przy spokojnej, rekreacyjnej jeździe może przeszkadzać i ograniczać widoczność. Szczęki do kasków nie są odpowiednie dla dzieci. Podczas upadku mogą być przyczyną dodatkowych urazów.

Słuchawki pod kask narciarski

Faktem jest, że muzyka znacząco wpływa na nastrój człowieka. Słuchając ulubionych dźwięków stajesz się bardziej radosny i pełny energii. Spokojna muzyka klasyczna wycisza organizm i pozwala na większe skupienie. Bardzo wielu sportowców korzysta z tego rodzaju relaksu przed ważnymi zawodami, a nawet treningiem. Ulubione, spokojne dźwięki wspomagają koncentrację i pomagają odciąć się od rozpraszającego hałasu. Dzięki nowym technologiom słuchanie muzyki możliwe jest także podczas zimowego szaleństwa w górach. Słuchawki pod kask narciarski pozwolą Ci zabrać ulubioną muzykę nawet na duże wysokości. Idealnie wkomponowane w kask będą niewyczuwalne, co zapewni Ci najwyższy komfort ich użytkowania.

Słuchawki pod kask – komunikacja dwukierunkowa

Zestawy słuchawkowe służą także bezpieczeństwu i komunikacji w górach. Słuchawki pod kask POC Aid, dostępne w ofercie naszego sklepu, są kompatybilne z niektórymi kaskami, zapewniając wysoką jakość dźwięku i możliwość komunikacji dwukierunkowej. Dzięki kablom komunikacyjnym bez problemu podepniesz słuchawki do swojego smartfonu, a mikrofon pozwoli Ci w pełni korzystać z możliwości telefonu i wykonywać połączenia głosowe.