Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Rękawki i nogawki rowerowe

Filtr produktów

EASY LEG WARMER NORTHWAVE Rozmiar: S Kolor: BLACK
130,00 
117,00 
THERMAL LEGS POC Rozmiar: M Kolor: URANIUM BLACK
400,00 
360,00 
THERMAL SLEEVES POC Rozmiar: S Kolor: URANIUM BLACK
310,00 
279,00 

Jeździsz na rowerze niezależnie od pory roku i warunków pogodowych, jakie akurat panują. Zatem doskonale zadajesz sobie sprawę z tego, że dodatkowe elementy rowerowego stroju w istotny sposób poprawiają wygodę jazdy, szczególnie wtedy, gdy pogoda nie sprzyja, a warunki terenowe wymagają dodatkowej ochrony ciała. Nogawki rowerowe i rękawki rowerowe to drobne i niedrogie akcesoria, które okażą się przydatne zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Zobacz, jakie zalety ma to rozwiązanie i zapoznaj się z ofertą rękawków i nogawek na rower w sklepie Adventure Sports.

Rękawki i nogawki rowerowe – kiedy warto ich używać?

Rękawki i nogawki na rower to na tyle uniwersalna część kolarskiego ubioru, że doskonale sprawdza się każdą porą roku. W zimie służą jako dodatkowa warstwa odzieży, która chroni przed zimnym wiatrem i niską temperaturą. W ciągu lata przydają się podczas rowerowych wypraw góry, gdzie temperatura powietrza potrafi niekiedy bardzo zaskakiwać i spadać do naprawdę niskich wartości. Jednak szczególnie pomocne nogawki i rękawki rowerowe są przed wszystkim wiosną i jesienią. Wówczas warunki pogodowe potrafią zmieniać się nawet co kilkanaście minut, dlatego warto mieć coś, co w krótkim czasie pozwoli z krótkiej spodenek zrobić długie, a z koszulki z krótkimi rękawami lekką bluzę. Ich największe zalety to lekkość i łatwość zakładania i zdejmowania, a także to, że zajmują niezwykle mało miejsca, dlatego można przewozić je w plecaku czy saszetce.

Dobierz materiał do pory roku

Materiały, z których są wykonane nogawki i rękawki na rower są różnorakie. W zależności od własnych potrzeb możesz wybrać pomiędzy ocieplany lub przewiewnymi, które mogą służyć jako warstwa spodnia odzieży lub po prostu chronić przed otarciami.

Poznaj funkcje rękawków i nogawek na rower

Nogawki i rękawki na rower poza ochroną przed utrata ciepła mają również inne funkcje. Utrzymywanie ciepła służy również zabezpieczeniu stawów kolanowych, które są szczególnie podatne na zimno, pod wpływem którego znacznie łatwiej ulegają kontuzjom i zwyrodnieniom.

Funkcja kompresji

Niektóre modele rękawków i nogawek posiadają również funkcję kompresji. Polega ona na nieco mocniejszym ucisku w strategicznych miejscach ciała. Pobudza to krążenie, przez co mięśnie są lepiej ukrwione i dotlenione. Właśnie dlatego stać je na zwiększony wysiłek i lepsze osiągi. Ponadto dzięki kompresji minimalizuje się drganie mięśni, dlatego wolnej się męczą, a ich regeneracja przechodzi znacznie szybciej.

Ochroń się przed otarciami

Jeśli lubisz jeździć po leśnych lub górskich szlakach z pewnością nie jednokrotnie Twoja skóra odczuła skaleczenia spowodowane ocieraniem się o gałązki lub ostre krzewy. Rękawki i nogawki stanowią dodatkową ochronę, bowiem są wykonane z odpornych i solidnych materiałów, które zabezpieczą Twoją skórę przed otarciami rozcięciami.

Rękawki i nogawki rowerowe w sklepie Adventure Sports

W sklepie Adventure Sports znajdziesz nogawki i rękawki rowerowe pochodzące od takich producentów jak NorthWave czy POC. Firmy te szczególnie dbają o jakość swoich produktów i dostarczają sprzęt oraz odzież, których używają zawodowcy. Rękawki i nogawki, które znajdziesz w naszym sklepie posiadają elementy ściągające, które zapewniają doskonałe trzymanie się ciała i gwarantują, że Twoje rękawki i nogawki nie będą się zwijać. Bardzo często systemy te są na bazie wszytych gumek wykonanych z silikonu. Zwykłe, proste rękawki i nogawki prędzej czy później zaczną się zwijać i krępować Twoje ruchy.