Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Filtr produktów

Deskorolki to nie tylko środek miejskiego transportu czy sprzęt do wykonywania ekstremalnych ewolucji. Dzisiaj deska to również letnia alternatywa dla snowboardu czy nawet hybryda windsurfingu i skateboardingu, która doskonale sprawdzi się podczas bezwietrznych dni. Długo trzeba było czekać, zanim różne rodzaje deskorolek, które pozwalają na wiele typów jazdy, stały się popularne również w Polsce. Na szczęście dzisiaj nie musisz martwić się o dostępność sprzętu. W sklepie Adventure Sports znajdziesz deskorolki różnych typów, a wśród nich longboardy czy cruisery.

Jakie deskorolki znajdziesz w naszej ofercie?

Sklep Adventure Sports przyszykował dla Ciebie szeroką ofertę deskorolek marki Globe. Firma została założona w 1985 w Australii, a dziś jej siedziby znajdują się również poza kontynentem australijskim, między innymi w takich miastach jak Los Angeles, Londyn, San Diego czy Shenzen w Chinach. Globe produkuje sprzęt, odzież, obuwie i akcesoria nie tylko do skateboardingu, ale również do surfingu, sportów zimowych, a nawet odzież roboczą. Z marką współpracują doskonali sportowcy, a wśród nich znakomity skateboarder Rodney Mullen, znany z serii gier komputerowych „Tony Hawk’s Pro Skater”.

Longboardy

Może zaskoczyć Cię fakt, że historia longboardu sięga lat 50. XX wieku. Właśnie wtedy windsurferzy z Kalifornii rozczarowani bezwietrzną pogodą wpadli na pomysł połączenia surfingu ze skateboardingiem. W ten sposób powstał longboard, czyli hybryda deskorolki i deski surfingowej. Pierwsze longboardy miały nieco wybrzuszone kształty, traki, które były do nich montowane były dłuższe i bardziej stabilne, natomiast większe kółka zapewniały szybszą jazdę.

Longboardy to deski dłuższe i szersze od klasycznych skateboardów, dlatego jazda na nich jest znacznie wygodniejsze i stabilniejsza. Pozwala to wykorzystywać je do zjazdów downhillowych i slalomów. W związku z tym longboard cieszy się dużą popularnością również wśród miłośników snowboardu, którzy widzą w nim letnią alternatywę dla szusowania po ośnieżonych stokach.

Longboard to również doskonały środek miejskiego transportu. W dużych aglomeracjach daje możliwość łatwego i szybkiego przemieszczania się bez stania w korkach lub tłoczenia się w komunikacji miejskiej.

Cruisery

Cruiser to coś pomiędzy longboardem i klasyczną deską. Jest to typ deskorolki przeznaczony przede wszystkim do jazdy po mieście oraz nauki jazdy na desce. Deski posiadają wysokiej jakości łożyska zapewniające słabszy docisk do podłoża z jednoczesną możliwością osiągania większych prędkości. Wyższe i dłuższe tracki oraz większe, bardziej miękkie kółka służą wszechstronnej jeździe w miejskim krajobrazie. Mimo, że większość cruiserów posiada tak zwany kick tail, nie jest to typ desek przeznaczony do wykonywania trików. Dlatego jeśli interesuje Cię jazda ekstremalna, wówczas sięgnij po klasyczny typ deskorolki.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy ofertę desek typu mini cruiser. Posiadają one duże i miękkie kółka, które gwarantują duży komfort jazdy, a także łatwość kontroli na deską. Blaty mini cruiserów są węższe, dlatego łatwiej się nimi skręca.

Klasyczne deskorolki

Klasyczne deskorolki są wciąż najpopularniejszym rodzajem deskorolek, jednak longboardy i cruisery również zyskują coraz większe rzesze fanów, szczególnie w miejskich aglomeracjach. Jest to bardzo uniwersalny typ deskorolek, który nadaje się zarówno do zwykłej jazdy, jak i wykonywania zaawansowanych technicznie ewolucji. Ze względu na niższe i krótsze tracki, a także twardsze kółka, jazda jest nieco mniej komfortowa i wymaga większych umiejętności.