Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Buty neoprenowe

Filtr produktów

Nie znaleziono żadnych produktów pasujących do wybranych przez Ciebie kryteriów.

Szukaj od nowa

W czasie uprawiania sportów wodnych w naturalnych akwenach istnieje spore ryzyko odniesienia kontuzji stóp. Szczególnie jeśli mówimy o kamienistych plażach lub zbiornikach w strefach klimatycznych z bogatą morską fauną. Przed bolesnymi urazami ochronią Cię neoprenowe buty do sportów wodnych, które w znaczny sposób poprawiają również komfort i bezpieczeństwo podczas pływania na desce surfingowej. Zapoznaj się z ofertą butów do wody w sklepie AdventureSports i przekonaj się, że nie warto ryzykować odniesienia kontuzji nad morzem lub jeziorem.

Buty do wody – dlaczego warto je mieć?

Buty do pływania cieszą się coraz większą popularnością, a to dlatego, że rokrocznie coraz więcej miłośników uprawiania sportów docenia ich funkcjonalność. Co sprawia, że chętnie sięgamy po buty do wody?

  • Chronią przed urazami stóp – w szczególności przed rozcięciami, jakie może spowodować nadepniecie na ostre kamienie, muszelki, jeżowce lub śmieci pozostawione na plaży.
  • Zapobiegają poślizgnięciom – to funkcja szczególnie ważna dla miłośników sportów, takich jak windsurfing, ale również przydatna podczas stąpania po śliskich kamieniach.
  • Utrzymują optymalną temperaturę stóp – przepuszczają minimalną warstwę wody, która po ogrzaniu przez ciało tworzy warstwę izolacyjną utrzymującą temperaturę ciała na optymalnym poziomie i chroniącą przed wyziębieniem spowodowanym chłodną wodą.
  • W znacznym stopniu poprawiają komfort i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, kajakarstwo, narty wodne czy rafting. Wykorzystywane są również jako buty do nurkowania.

Nie ryzykuj sytuacji, w której podczas planowanego od dawna urlopu nad wodą lub treningu sportów wodnych odniesiesz kontuzję, która uniemożliwi Ci dalszą aktywność fizyczną w wodzie.

Buty neoprenowe – na czym polega ich tajemnica?

Neopren jest wysokiej jakości tworzywem, przypominającym miękką i wytrzymałą piankę. Charakteryzuje się takimi cechami jak wodoszczelność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu skutecznie chroni przed utratą temperatury, nawet podczas przebywania w chłodnej wodzie. Ponadto niweluje ból po nadepnięciu na twarde i ostre przedmioty, a także minimalizuje ryzyko rozcięcia skóry. Materiał jest na tyle szczelny, że nie przepuszcza pod spód drobin piasku, dzięki czemu buty do pływania mogą być wykorzystywane również na piaszczystych plażach.

Buty do wody w sklepie AdventureSports

W naszej ofercie znajdziesz buty neoprenowe cenionej marki Rip Curl. Obuwie do wody tego producenta zapewni Ci wszystko to, czego od niego oczekujesz, a zatem ochroni Cię przed kontuzjami i wyziębieniem stóp. Ponadto podniesie komfort podczas uprawiania sportów wodnych, a także w czasie spacerów po plaży. Są idealnie dopasowane do anatomicznego kształtu stopy, a podeszwa, pomimo swojej dużej wytrzymałości jest elastyczna. Dzięki czemu użytkowanie ich jest bardzo wygodne i w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchu. W naszej ofercie posiadamy buty do wody męskie i damskie w różnych rozmiarach.