DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy!

Zastanawiasz się w jaki sposób wybrać narty? Poznaj nasze wskazówki!


Chcesz kupić własną parę nart? Zastanawiasz się w jaki sposób wybrać narty? Trudno Ci się zdecydować? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać wyboru i dobrać model, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim wymaganiom.

 1. OCEŃ SWÓJ POZIOM UMIEJĘTNOŚCI JAZDY NA NARTACH

Przed zakupem nart konieczne jest określenie poziomu umiejętności jazdy na nartach. Narty dostosowane do Twojego poziomu umiejętności zapewnią maksymalną przyjemność i komfort, a zwłaszcza zmaksymalizują przyjemność z dnia spędzonego na stoku!

 • Początkujący: jazda na nartach jest Ci zupełnie nowa lub jesteś okazjonalnym narciarzem, jeżdżącym rekreacyjnie. Chcesz cieszyć się górami, śniegiem i obecnością na stoku. Jeździsz na przemian ślizgiem i pługiem, nie skupiasz się na perfekcyjnym stylu. Możesz jeździć na nartach z małą prędkością na trasach zielonych i niebieskich lub zupełnie od zera zaczynasz naukę jazdy na nartach.
 • Średniozaawansowany: swobodnie czujesz się na niebieskich trasach nawet przy szybkiej jeździe. Czasem wyskoczysz kilka metrów poza stok, poczuć jazdę w puchu lecz nie czujesz się tam pewnie. Potrafisz zjeżdżać śladem ciętym, prowadzisz narty równolegle na krawędziach, zaczynasz czuć się swobodnie na większości czerwonych tras. Czasem muldy są problemem. Bez zatrzymania pokonujesz długie trasy. Zaczynasz czuć fun z jazdy, pochylasz się w skrętach.
 • Zaawansowany: bez względu na kolor, możesz jeździć dowolną trasą. Na czerwonych trasach czujesz się jak król, pokonujesz je bez względu na stan przygotowania dość szybko. W dobrych warunkach pewnie i czysto jeździsz na krawędziach. Czarne trasy nie stanowią problemu, jednak czujesz do nich duży respekt. Myślisz – zawsze można coś poprawić w technice. Coraz częściej masz chęć spróbować czegoś innego – freeride może tyczki?
 • Ekspert: Twoja technika pozwala poczuć dreszczyk emocji i endorfiny tak intensywne na trasie, jak i poza nią, kontrolujesz wszystkie rodzaje terenu i znasz wszystkie techniczne aspekty jazdy. Strome ściany z twardym śniegiem, świeży opad poza trasą, muldy na skraju stoku nie stanowią dla Ciebie problemu. Nowoczesna technika jazdy, czyste skręty na krawędziach w każdym terenie nawet o maksymalnym pochyleniu dają Ci duży fun z jazdy. Jeździsz sportowo i startujesz w amatorskich zawodach.

 

 1. OKREŚL NARTY, KTÓRE PASUJĄ DO TWOJEGU STYLU JAZDY

Wszystkie narty Rossignol to narty z mocnym nowoczesnym taliowaniem, ale modele różnią się w zależności od przeznaczenia, nawet jeśli trendem jest wszechstronność! Aby znaleźć model nart odpowiedni dla własnych potrzeb, musisz określić pole, na którym chcesz się rozwijać.

 • Na przygotowane trasy: zamiennie określane jako „On-piste” - do jazdy po stoku. Najpopularniejsza wśród narciarzy grupa nart dedykowana wszystkim, którzy spędzają całe dnie na stoku. Niezależnie czy jest to forma rekreacji, wypoczynku czy forma treningu. Wybierz narty z nowoczesnym oversize’owym taliowaniem, rockerem i technologią Flex Tip dla lepszej przyczepności, stabilności i łatwego inicjowania skrętów.
 • All Mountain: Kochasz stoki, ale jesteś otwarty na zjazd poza trasę. Poczuj przygodę niezależnie od terenu i warunków śniegowych! Te narty to perfekcyjna fuzja technologii dedykowanych freeride’owi i jazdy po przygotowanej trasie. Wybierz wszechstronną nartę z technologią LCT – z grupy race i Air Tip z grupy freeride, która zapewni Ci komfort na wszystkich rodzajach śniegu. All terrain rocker i progresywne taliowanie zagwarantują Ci zwinność i płynność jazdy w różnorodnych warunkach terenowych i pogodowych.
 • Race: Jesteś uzależniony od zjazdów i slalomu, szukasz wydajności i prędkości. W trakcie wyścigów odczuwasz dreszczyk emocji, szaleństwo i gorączkę zwycięstwa? Wybierz narty sportowe zapewniające moc i energię w każdych warunkach. Narty, które są sztywne i szybkie narty z wąską talią, delikatnym rockerem na dziobie i technologią LCT, która eliminuje drgania, aby zapewnić stabilność i dynamikę przy zachowaniu idealnej linii skrętu.
 • Freeride: większość czasu spędzasz poza stokiem w poszukiwaniu puchu. Twój cel: podróżować, odkrywać, odnajdować własne ścieżki i dawać z siebie wszystko na co Cię stać. Poczuj wolność i wejdź w interakcję z terenem. Wybierz narty z serii BLACKOPS stworzonej z myślą o wszystkich freeriderach, którzy nie używają hamulców i idą własną drogą. Cała gama nart o szerokości w talii od 92-108 mm, zróżnicowanym poziomie elastyczności, ze sporymi rocker’ami i technologiami na dziobach odpowiednimi za redukcję wibracji i zwiększoną kontrolę pozwolą Ci unosić się na świeżym śniegu.
 • Skitouring/Freetouring: od tego wszystko się zaczęło. Pionierzy, którzy wymyślili współczesne narciarstwo, zeszli z przetartych szlaków i jako pierwszy odkrywali nowe doliny. Jeżeli szukasz ciszy i spokoju z dala od tłumów i chcesz zdobyć górę bez wyciągu, pokonując ją na nartach – skitouring jest dla Ciebie. Dynamicznie rozwijający się sport, gdzie sprzęt jest bardzo lekki daje możliwość podejścia pod górę nawet w miękkim puchu oraz zjazd ze szczytu także w twardych warunkach. Pamiętaj, że do nart musisz dobrać komplet odpowiednich fok, a buty narciarskie muszą posiadać system mocowania pasujący do wiązań oraz ruchomą cholewkę z trybem walk.
 • Freestyle: Kickery, raile i half-pipe: snowpark nie ma dla ciebie tajemnicy. Wybierz lekką, elastyczną nartę z technologią Twin Tip, aby poprawić i ułatwić skoki.
 1. WYBIERZ ROZMIAR SWOICH NART

Rozmiar twoich nart zależy od twojego wzrostu, ale także od twojego poziomu jazdy na nartach. Krótkie narty umożliwiają łatwiejsze i lżejsze prowadzenie i opanowanie krótkich skrętów, dłuższe narty zapewniają większą stabilność przy większej prędkości i większy udźwig. Jeśli Twoja waga jest większa, jak na Twój wzrost, wybierz twardszą i dłuższą nartę. Początkujący lub zapalony Freestyler zdecyduje się na narty do nosa, podczas gdy doświadczeni narciarze, maniacy prędkości lub Freeriderzy wolą dłuższe narty.

Aby pomóc Ci wybrać idealny rozmiar nart, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem doboru długości nart.

Optymalna długość nart jest określana na podstawie (w kolejności): wagi, sprawności fizycznej, wzrostu narciarza i typu jazdy (agresywny / nieagresywny). Mniej agresywni narciarze powinni wybrać mniejszy rozmiar, podczas gdy bardziej agresywni i doświadczeni narciarze mogą wybrać rozmiar większy.

Jak to działa?

- Zmierz swój wzrost: 175 cm

- Określ swój poziom jazdy na nartach: zaawansowany

- Wybierz rodzaj nart: stoki

- Oblicz wymaganą długość nart: 175 + Doświadczony (trasa) = 175 + [-5,0] = [170, 175] cm

 

 

ON PISTE

(React/Nova)

ALL MOUNTAIN

(Experience)

FREERIDE

(Blackops Sender)

FREE TOURING

(Blackops Escaper/Alpineer)

Początkujący / rekreacja

Twój wzrost - 10 cm

Twój wzrost - 10 cm

Twój wzrost - 5 cm

Twój wzrost - 7 cm

Średniozaawansowany

Twój wzrost - 7 cm

Twój wzrost - 5 cm

Twój wzrost

Twój wzrost - 5 cm

Zaawansowany

Twój wzrost - 5 cm

Twój wzrost

Twój wzrost

Twój wzrost

Expert

Twój wzrost

Twój wzrost + 5 cm

Twój wzrost + 5 cm

Twój wzrost + 5 cm

 

 

Aby kupić narty spełniające Twoje potrzeby, musisz wziąć pod uwagę trzy kryteria: poziom, praktykę i rozmiar. Następnie możesz skierować swój wybór w zależności od grafiki i budżetu.

Nie zapominaj, że wybór odpowiedniej pary nart pomoże ci lepiej kontrolować swoje ruchy, doskonalić technikę, a zwłaszcza zmaksymalizować przyjemność z dnia spędzonego na stoku!

 

 

 

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY