PROMOCJA!!!

Kup min. 2 produkty i otrzymaj rabat -20% na całe zakupy! Rabat zostanie automatycznie naliczony w koszyku. Dotyczy też produktów przecenionych.

Jak wybrać buty trekkingowe? Kompleksowy poradnik


Buty trekkingowe stanowią bardzo ważny element wyposażenia górskiego. Z tego też powodu warto zwrócić szczególną uwagę na pewne parametry, które pozwolą Ci w wyborze najlepszego obuwia trekkingowego. Podczas górskich wycieczek zdecydowanie najważniejsze jest bezpieczeństwo, które z pewnością zapewni Ci właściwie dobrane obuwie. Poniższe wskazówki pomogą Ci w wyborze najlepszych butów trekkingowych.


Jakie buty trekkingowe?

Z całą pewnością zaczynając przygodę z wędrówkami górskimi, bardzo ważny element wyposażenia stanowi obuwie. Powinno ono być przede wszystkim właściwie przystosowane do stopnia zaawansowania, czy poziomu trudności danej trasy. Ponadto bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru, aby takie obuwie było w pełni komfortowe, nawet podczas najdłuższych górskich wycieczek. Jednymi z najważniejszych czynników, którymi warto kierować się podczas wyboru takiego obuwia, jest ich oddychalność i nieprzemakalność. Parametry te mają bardzo duże znaczenie. Oczywiście bardzo ważne jest także, aby obuwie dobrać do pory roku. Dla przykładu latem i gorące dni nie sprawdzą się buty, które posiadają membranę, gdyż stopa będzie za bardzo nagrzana.

Idealne buty trekkingowe - jak wybrać dobre buty trekkingowe?

Przy wyborze butów trekkingowych, należy zwrócić uwagę także na podeszwę takiego obuwia. Jest to bardzo ważne, gdyż to ona może zapewnić bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych i na wielu nawierzchniach. Właściwa podeszwa z pewnością zapewni przyczepność na każdym podłożu, co sprawi, że spacer po nawet śliskiej nawierzchni będzie bezpieczny. Oczywiście masz możliwość wyboru obuwia przeznaczonego na dane pory roku, ale także takie które jest uniwersalne i sprawdzi się niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Podeszwa ma za zadanie amortyzować pracę mięśni i ścięgien, dlatego też jest tak bardzo ważna. Na początek jednak nie warto wybierać butów ze zbyt twardą podeszwą, która może okazać się problematyczna, szczególnie dla początkujących. Średnia twardość podeszwy zdecydowanie wystarczy na pierwsze wyprawy górskie.

Buty trekkingowe męskie i buty trekkingowe damskie

Buty trekkingowe warto także dopasować do płci. Z pewnością zarówno męska, jak i damska stopa różnią się budową, co sprawia, że wybór właściwego rozmiaru ma także duże znaczenie. Duże znaczenie ma także materiał, z jakiego zostało wykonane takie obuwie. Buty trekkingowe wysokiej jakości to większy komfort i bezpieczeństwo podczas każdej wędrówki. Co więcej, takie obuwie należy także odpowiednio dopasować pod względem przeznaczenia. Buty trekkingowe męskie i buty trekkingowe damskie o powyższych cechach znajdziesz w sklepie Adventure Sports.

Buty w góry - czym powinny się cechować?

Buty w góry powinny posiadać pewne cechy, które wyróżniają je na tle innego obuwia. Oprócz materiału, czy właściwej podeszwy, buty trekkingowe powinny być także odpowiednio dopasowane do uprawianej aktywności. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzą się buty za kostkę. W letnie dni powinno się wybierać obuwie, które będzie charakteryzowało się przede wszystkim wygodą i lekkością.

Buty górskie - membrana i podeszwa

Z całą pewnością kolejnymi ważnymi czynnikami, na które warto zwrócić uwagę, wybierając obuwie trekkingowe, są podeszwa i membrana. Jeśli chodzi o podeszwę to dla początkujących, najlepszym wyborem będzie taka o średniej twardości, która zapewni przyczepność do podłoża, ale nie będzie zbyt twarda i tym samym zapewni komfort nawet podczas długich wycieczek górskich. Membrana doskonale sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Jednakże obuwie z membraną nie będzie dobrym wyborem w gorące dni.

Nowoczesne obuwie - system amortyzacji

 

W obuwiu trekkingowym bardzo ważne są także zastosowane systemy amortyzacji. Zapewniają one bezpieczeństwo w pracy mięśni i ścięgien. Co więcej, warto tutaj wybierać zaawansowane technologie, które zapewniają jeszcze większy komfort i swobodę ruchów. Popularne marki, takie jak; Dolomite, ON Running, Raidlight, znajdziesz w sklepie Adventure Sports. Obuwie tych marek zawiera wszystkie wyżej wymienione cechy i doskonale sprawdzi się na każdej nawierzchni i w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Jakie buty trekkingowe wybrać?

Bez wątpienia wybór obuwia trekkingowego nie jest łatwy. Jednakże powyższe wskazówki z całą pewnością będą pomocne dla każdego pasjonata górskich wędrówek. Buty trekkingowe mają głównie za zadanie chronić stopy przed twardą i nierówną nawierzchnią. Ponadto amortyzują wstrząsy, stabilizują kostkę, obuwie z membraną zabezpiecza przed przedostaniem się wody do środka obuwia. Co więcej, obuwie w góry zapewniają doskonałą przyczepność na każdej nawierzchni.

Z całą pewnością powyższe wskazówki pomogą Ci w wyborze odpowiedniego modelu obuwia trekkingowego. Właściwie dobrane buty w góry zapewniają bezpieczeństwo podczas każdej górskiej wyprawy. Co więcej, dla początkujących sprawdzą się inne modele, niż dla bardziej zaawansowanych. Buty trekkingowe powinny także amortyzować wstrząsy i chronić stopy nawet na najtrudniejszych szlakach.

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY