DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy!

Jakie gogle narciarskie? Czym kierować się przy wyborze?


Bezpieczeństwo wzroku oraz komfort jazdy, tylko najwyższej jakości gogle narciarskie spełnią swoje zadanie. Warto zainwestować w te, które wzorowo zapewnią Ci wzorową ochronę. Gogle narciarskie dostępne w sklepie Adventure Sports chronią oczy, szczególnie przed szkodliwym promieniowaniem UV, uszkodzeniami mechanicznymi i poprawiają widoczność podczas zjazdów. Aby wybrać odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim dopasuj je do kasku oraz wielkości i kształtu twarzy, by jak najlepiej spełniały swoje funkcje, a także dopasuj szkła do warunków w których najczęściej jeździsz. Sklep z odzieżą sportową Adventure Sport zawiera w swojej ofercie sprawdzone gogle narciarskie wysokiej jakości.

Jak dobrać gogle narciarskie?

Właściwie dobrane gogle narciarskie poprawiają komfort i bezpieczeństwo całodziennej jazdy, w każdych warunkach atmosferycznych. Właśnie taką ofertę produktów proponuje sklep Adventure Sports. Odpowiednie gogle narciarskie powinny zostać dopasowane zarówno do twarzy, jak i kasku. Kluczową rolę w wyborze tych właściwych, powinien stanowić także rozmiar. Mają one zasłaniać całą okolicę oczu, w celu pełnej ich ochrony. Dodatkowo ważne, aby pomiędzy goglami, a kaskiem nie powstawała duża szczelina przez, którą będzie hulać wiatr. Rozmiar gogli i ich kształt oraz spasowanie z naszym kaskiem ma więc kluczowe znaczenie, przy ich doborze. Ważne również, żeby nie ograniczały pola widzenia.

Ochrona przed promieniowaniem UV - wybierz model, chroniący twoje oczy

Czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze gogli narciarskich, jest ochrona przed promieniowaniem UV. Poprzez właściwości śniegu, które nasilają odbijające światło na stoku, należy szczególnie zadbać o swój wzrok. Dlatego wszystkie gogle narciarskie dostępne w naszej ofercie posiadają 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

Z drugiej strony, ważnym czynnikiem przy wyborze gogli narciarskich jest przepuszczalność światła widzialnego – VLT, który bezpośrednio przekłada się na kategorię soczewki.

Dostępne są 4 kategorie soczewek:

  • soczewka S0 do jazdy w nocy oraz bardzo niekorzystną pogodę: VLT:80-100%.
  • soczewka S1 na pochmurne dni: 43-80%
  • soczewka S2 na pogodę mieszaną: 18-43%
  • soczewka S3 na słoneczne dni z bezchmurnym niebem: 8-18%

 Istotnym czynnikiem wpływającym na właściwy dobór gogli narciarskich jest także jasność szkieł. Dostępne są:

  • S0 - (szkła białe); które przeznaczone są do jazdy nocą, przy sztucznym oświetleniu
  • S1- (szkła bursztynowe i złote), które doskonale sprawdzą się o zmierzchu, bądź w pochmurne dni
  • S2- (szkła żółte i pomarańczowe), te z kolei spiszą się idealnie przy umiarkowanym zachmurzeniu
  • S3- (szkła brązowe, szare i niebieskie), które są niezbędne przy mocnym słońcu oraz na dużych wysokościach

Dopasuj jasność szkieł do warunków panujących na stoku i pory dnia, a na pewno jazda na nartach będzie bezpieczna i komfortowa.

Wybór kształtu soczewki dla optymalnego komfortu widzenia.

Ważnym czynnikiem przy wyborze gogli narciarskich jest także kształt szyb. Wyróżniamy gogle sferyczne, cylindryczne i toryczne. Gogle sferyczne są bardzo funkcjonalne, dzięki ich budowie. Zapewniając zakrzywienie zarówno w poziomie jak i w pionie zgodnie z kształtem siatkówki oka. Taka konstrukcja zapewnia szerokie pole widzenia zarówno w poziomie jak i w pionie oraz zmniejsza zniekształcenia optyczne co wpływa na komfort jazdy. Doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Gogle cylindryczne, dzięki temu, że mają płaski kształt, będą bardziej wytrzymałe na uszkodzenia, a także zwiększą elastyczność widzenia po bokach. Soczewki toryczne wygląda podobnie jak soczewka sferyczna, ale ma inne krzywizny boczne i w poziomie. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększa się boczne pole widzenia i w miarę możliwości unika się zniekształceń optycznych.
Kolejnym czynnikiem, który wpływa na pole widzenia, są gogle z ramkami i bez ramek. Te pierwsze z pewnością zapewniają większe pole widzenia. Dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem.

Gogle narciarskie OTG - wygodne rozwiązanie dla osób noszących okulary korekcyjne

Gogle narciarskie OTG zostały zaprojektowane z myślą o osobach noszących okulary korekcyjne. Dzięki nim wada wzroku nie stanowi na stoku żadnego problemu. Specyficzna konstrukcja ramki oraz pianek umożliwia noszenie gogli wraz z okularami korekcyjnymi. Gogle OTG to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy noszą okulary korekcyjne, także podczas jazdy na nartach. Jest to wygodne rozwiązanie umożliwiające bezpieczne zakładanie i zdejmowanie gogli bezpośrednio na okulary bez uszkodzenia szkieł korekcyjnych.

Soczewki fotochromatyczne i powłoka Anti fog - idealne na zmieniającą się pogodę i trudne warunki atmosferyczne

Gogle z soczewkami fotochromatycznymi sprawdzą się w różnych warunkach atmosferycznych. Zostały stworzone z myślą o dynamicznie zmieniającej się pogodzie, aby w każdych warunkach zapewniały odpowiednią widoczność i komfort podczas jazdy. Soczewki dostosowują jasność w zależności od natężenia promieni słonecznych.

Możesz wybrać także gogle z wymiennymi szybami, które sam dostosujesz do panujących warunków atomosferycznych, ręcznie zmieniając soczewkę

Gogle z pojedynczą soczewką posiadają powłokę anti fog - zapobiegającą parowaniu na wewnętrznej powierzchni soczewki. Technologia ta jest bardzo skuteczna pod warunkiem, że nie wyciera się wewnętrznej strony gogli.
Gogle narciarskie z podwójnymi soczewkami pomagają trwale zapobiegać zaparowaniu. Dzieje się tak dzięki warstwie izolacyjnej powietrza pomiędzy dwoma soczewkami, która zapobiega tworzeniu się mgły wewnątrz gogli, umożliwiając komfortową i bezpieczną jazdę na nartach przez cały dzień.

Dobra wentylacja wewnątrz gogli zapobiega również różnicy temperatur z zewnątrz, co zmniejsza ryzyko skraplania się pary wodnej, a tym samym powstawania mgły.

Jak wybrać wygodne gogle narciarskie?

Teraz, gdy wiesz już wszystko o różnych typach soczewek, czas zastanowić się nad wygodą gogli, o której decydują pianka, pasek i zawiasy.
Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać gogle o kształcie i rozmiarze pasującym do Twojej twarzy i kasku. Oczywiście, soczewka musi zakrywać całe oko.

Pasek
Gogle narciarskie nie mogą uciskać nosa. Upewnij się, że prawidłowo wyregulowałeś pasek, aby nie był zbyt ciasny.
Niektóre paski mają silikonowe wkładki, które utrzymują gogle na miejscu na kasku.

Pianka
Gęstość i jakość pianki to ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Dla większego komfortu wybierz piankę o podwójnej gęstości, pokrytą bardzo miękkim polarem. Pianka o potrójnej gęstości, z dwiema grubościami pianki i pokryciem z polaru, zapewni lepsze podparcie.

Zawiasy
Zawias umożliwia dopasowanie się gogli do kształtu głowy, zapewniając wygodne i odporne na wiatr połączenie z kaskiem.

 

Właściwy dobór gogli narciarskich może w znacznym stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Ważne, by podczas wyboru tych właściwych, zwrócić uwagę na ich jakość i wykonanie, a także dopasowanie do warunków atmosferycznych w których najczęściej jeździsz na nartach. Nie zapominaj o właściwej jasności szkieł, a także ich wentylacji. Gogle narciarskie zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy, chroniąc oczy, przed promieniowaniem UV ale również przed urazami mechanicznymi. Właściwie dobrane z pewnością zapewnią komfort na stoku. Pamiętaj, że idealnie dobrane gogle, przylegają do twarzy i kasku nie zostawiając szczeliny pomiędzy. Dla osób noszących okulary korekcyjne idealnym rozwiązaniem będą gogle narciarskie OTG.

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY