... ...
Julbo REACTIV Photochromic – nowa jakość widzenia – Adventure Sports

DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy

Julbo REACTIV Photochromic – nowa jakość widzenia


Historia Julbo sięga 1888 roku, gdy we francuskich Alpach powstała firma optyczna czerpiąca z tradycji uprawiania sportów outdoorowych. Lata intensywnych badań, poszukiwania nowych rozwiązań i najlepszej ochrony dla osób uprawiających sporty w różnych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych sprawiły, że dziś Julbo jest synonimem najwyższej jakości i niepowtarzalnego designu. Kluczem do sukcesu jest również ścisła współpraca z najlepszymi zawodnikami, którzy – doskonale znając swe potrzeby – pomagają w procesie projektowania. Obecnie Julbo współpracuje z teamem kolarskim Groupama – FDJ Cycling Team, dzięki czemu zawodnicy korzystać mogą z najwyższej jakości okularów (Edge, Fury, Ultimate, Density) oraz kasków Sprint i Fast.

                                                            

Okulary fotochromowe Julbo Density - szary | Reactiv Light Amplifier Cat 1-3| Okulary fotochromowe Julbo Density - przezroczysty czarny | Reactiv High Contrast cat 0-3

 

Bez względu na warunki pogodowe, teren i stopień nasłonecznienia, szkła Julbo z technologią REACTIV Photochromic zapewniają krystalicznie ostrą jakość widzenia i błyskawicznie adoptują się do natężenia światła. Obecnie to jedne z najlepszych na świecie soczewek, dzięki którym podczas uprawiania sportów outdoorowych, mamy gwarancję precyzyjnego widzenia i stuprocentowej ochrony oczu.

Kolekcja Julbo obejmuje najszerszą, dostępną na rynku kolekcję okularów wyposażonych w soczewki REACTIV, charakteryzujące się najkrótszym czasem reakcji na zmienne natężenie światła. Dzięki opatentowanej technologii odlewania szkieł, każda soczewka, na całej powierzchni, posiada doskonałe właściwości fotochromiczne. W efekcie, wyposażone w szkła REACTIV Photochromic okulary błyskawicznie zmieniają stopień zaciemnienia, ułatwiając poruszanie się w różnym terenie i w zmiennych warunkach pogodowych. Szkła, w zależności od indywidualnych potrzeb i rodzaju uprawianego sportu, można precyzyjnie dobierać pod względem koloru, mocy filtra polaryzacyjnego i specjalnych powłok. Warto również wspomnieć, że mineralne szkło odlewane jest w niskich temperaturach, co sprawia, że soczewki są wyjątkowo transparentne i trwałe – nie pękają, nie łamią się, są lekkie i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Czas wytworzenia każdego szkła zabiera niemal dwadzieścia godzin, a odlewane jest z Trivexu – szkła mineralnego, które m.in. wykorzystywany jest w szybach śmigłowców. Oznacza to, że właściwości optyczne są tak dobre, jak w przypadku szkła organicznego i nieporównywalnie lepsze od soczewek wykonanych z poliwęglanu, wykorzystywanego przez większość producentów okularów. W efekcie, okulary z technologią REACTIV Photochromic nie zużywają się i nie tracą swych właściwości.

SZEROKA GAMA SZKIEŁ

Julbo produkuje szkła na każde warunki, oferując największą dostępną na rynku gamę soczewek fotochromicznych REACTIV – od zupełnie przezroczystych, po ciemne, które przepuszczają od 87 – 12 proc. światła (tzw. współczynnik VLT -  Visible Light Transmission). W profesjonalnych okularach sportowych stosowane są szkła o przepuszczalności światła VLT od 35 – 5 proc.

SZYBKA REAKCJA NA ZMIANĘ ŚWIATŁA

Szkła Julbo REACTIVE zmieniają zabarwienie – od najjaśniejszego, do najciemniejszego – zaledwie w dwadzieścia sekund – na rynku nie ma obecnie „szybszych” szkieł”.

ODPORNOŚĆ NA ZMIENNE TEMPERATURY

Technologia fotochromiczna wykorzystywana w szkłach Julbo REACTIV sprawia, że soczewki odporne są na wahania temperatury i tak samo dobrze działają w niskich, jak i wysokich temperaturach adoptując się do aktualnego natężenia światła.

NIE PARUJĄ

Wszystkie soczewki REACTIV pokryte są wytrzymałą, odporną na zrysowania i zapobiegającą parowaniu powłoką. Zachowując dbałość i właściwie czyszcząc szkła.

RODZAJE SZKIEŁ REACTIV

W zależności od koloru, szkła Julbo REACTIV mają różny współczynnik VLT (wyrażana w procentach ilość przepuszczanego światła). Mówiąc krótko, w ofercie francuskiego producenta znajduje się aż osiem rodzajów soczewek REACTIV, które przepuszczają od 5 – 87 proc. światła.

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY