PROMOCJA !!! Kup 2 i więcej produktów z kolekcji Junior, a otrzymasz rabat -20%. Rabat zostanie automatycznie naliczony w koszyku.

Kask Meninx i gogle Zonula - zestaw doskonały - nowość POC


Czym jest klasyka? Kto ją definuje lub co? Dyskusje na ten temat prowadzone były niejednokrotnie podczas debat profesorów, rodzinnych posiedzeń przy stole czy spotkań w gronie przyjaciół.

Czy w ogóle da się ją zdefiniować? Jeśli tak to jest to kwestia bardzo subiektywna.

To, co dla jednej osoby jest klasyką, dla innej jest często postrzegane w zupełnie innym świetle, i podobnie jak w przypadku designu, sztuki czy koloru, definiuje to indywidualne doświadczenie.

Nie trzeba daleko odchodzić od słowa "klasyczny", aby natknąć się na Jaguara E-type: samochód tak kultowy, że niemalże ustanowił standard dla terminu "klasyczny", i który od dawna jest postrzegany jako uosobienie słowa "cool".
Łatwo jest docenić jego linie i formę, a także to, w jaki sposób poprowadził myślenie w nowym kierunku.

Dla innych jednak określenie "klasyczny" może równie dobrze pasować do Fiata 126p. "Klasyczny Maluch" może mniej odjazdowy, ale jako że został stworzony w powojennej Polsce w której dostęp do towarów był mocno ograniczony, jest klasykiem innego typu.

Oba są bardzo różne, ale ich wyjątkowość, oryginalność i śmiałe pomysły sprawiają, że rozpalają zmysły.

Kask narciarski POC MENINX | Gogle narciarskie POC ZONULA

Podczas wyścigów często powstają nowe pomysły, jak na przykład pierwsze kaski narciarskie w latach 60-tych, które zostały stworzone z potrzeby bezpieczeństwa, a nie ze względu na formę, ale mimo to ustanowiły nową ideę i estetykę.

Dzisiejsze klasyczne kaski narciarskie, takie jak Skull firmy POC, dzielą dziedzictwo z pionierami wyścigów narciarskich, a mimo to stworzyli swoje własne pomysły.

Kask Meninx oraz gogle Zonula to zestaw doskonały stworzony by współpracować ze sobą. Powstałe ze złożonych fundamentów, zainspirowane tym co było przed nimi, reprezentują przyszłość. Wypełnione technologicznymi nowinkami i ponadczasowym duchem.

To nowy sposób myślenia

Nie jest to klasyk.
A jednak

Kask narciarskie POC MENINX  |  Gogle narciarskie POC ZONULA Clarity

 

Pełne wydajności, technologii i bezpieczeństwa, nowoczesne kaski mogą mieć wspólne linie z przeszłością, ale reprezentują inną przyszłość, czy to warstwami o podwójnej gęstości, integracją elektroniczną, czy precyzyjnymi systemami regulacji.

Zainspirowane przez legendy wyścigów, nowe Meninx i Zonula od POC to coś więcej niż tylko prosta i czysta estetyka. Pod wyglądem zewnętrznym, znajdziesz świat skomplikowanej i zaawansowanej technologii, która oferuje ostateczną równowagę między ochroną, wydajnością i komfortem. Zoptymalizowane do punktu, w którym nic więcej nie może być zabrane, możesz teraz doświadczyć tego czystego, wzmocnionego i ponadczasowego uczucia.

Kask narciarski POC MENINX  |  Gogle narciarskie POC ZONULA Clarity Comp

Za prostym wyglądem kasku Meninx kryje się skomplikowana konstrukcja optymalizowana pod kątem absolutnej, zaawansowanej ochrony. Lekki kask posiada skorupę w wytrzymałego ABS oraz rdzeń częściowo wykonany EPS oraz EPP, aby zapewnić doskonałą równowagę między ochroną, wagą i komfortem.

Dwuetapowo odpinane nauszniki współpracują z dyskretnymi kanałami wentylacyjnymi kasku, zapewniając optymalną kontrolę temperatury. Zastosowanie nowej klamry Fidlock® na pasku podbródkowym gwarantuje bezpieczne dopasowanie oraz łatwość zapięcie kasku również w rękawicach narciarskich.

Kask wyposażony jest w nowy obrotowy system ochrony przed uderzeniami MIPS, który zwiększa ochronę głowy podczas upadków, zintegrowany chip NFC Medical ID, w którym można zapisać najważniejsze dane i informacje o sobie i może być odczytany przez każdego na miejscu wypadku oraz reflektora ratunkowego RECCO®, aby pomóc ratownikom w poszukiwaniu zagubionych narciarzy.

Gogle narciarskie POC ZONULA Clarity  |  Kask narciarski POC MENINX

Zonula Clarity to gogle zaprojektowane, aby otworzyć się na świat, zwiększyć bezpieczeństwo i dać Ci nowe doświadczenie szerokiego peryferyjnego pola widzenia, dzięki zupełnie nowej i innowacyjnej konstrukcji ramy oraz zastosowaniu technologii soczewek Clarity opracowanej z firmą Carl Zeiss.

W szczególności, gdy założysz gogle, natychmiast zauważysz bardzo szeroki kąt widzenia wynoszący 200°+. Dla wielu będzie to przypominać wizjer astronauty, bez żadnych krawędzi, które mogłyby zakłócić widok. Soczewki Clarity wzmacniają kolor i kontrast przy jednoczesnej ochronie oczu przed zmęczeniem i ostrym światłem.

Ponadto ramka i pasek gogli wykonane są w 47% z materiałów biopochodnych względem całości masy, aby zminimalizować wpływ na środowisko.

 

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY