DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy!

Nowości - POC na zimę 2020Słynna w świecie zawodowego sportu szwedzka firma od ponad 10 lat zapewnia ochronę głowy i oczu zawodników narażonych na bardzo różne warunki atmosferyczne, na czele z alpejczykami i kolarzami. Kaski POC słyną z wybitnych rozwiązań technologicznych, nowoczesnych konstrukcji, dobrej wentylacji, a wszystko z zachowaniem niskiej wagi oraz takim doborem materiałów, który zapewnia narciarzom, snowboardzistom, freestyle’owcom i rowerzystom niezrównane bezpieczeństwo. Na sprzęt z laboratoriów POC WATTS zdecydowali się mistrzowie olimpijscy (m.in. Julia Mancuso, która zdobywając w Turynie złoto w gigancie, dumnie prezentowała gogle oraz sprzęt chroniący głowę właśnie tej marki), słynni kolarze, a także całe grono freeriderów plus osób jeżdżących na nartach rekreacyjnie, mających świadomość, że ich niedobory w technice jazdy mogą być przyczyną upadków np. na oblodzonych stokach. Oto, co warto odnotować wśród nowatorskich projektów założonej przez Stefana Ytterborna firmy, na sezon 2019/2020.Kask OBEX Backcountry SPINZaprojektowany do jazdy poza trasami. Jeśli coś pójdzie nie tak, kluczowym staje się jak najszybsze odnalezienie narciarza. Dzięki wbudowanemu w ten kask chipowi NFC Medical ID służby medyczne mogą natychmiast uzyskać informacje o miejscu wypadku, co pomaga także dokonać najlepszej oceny leczenia w kluczowej godzinie, zaraz po nieszczęśliwym zdarzeniu. Dla POC najważniejsze jest bezkompromisowe bezpieczeństwo, stąd użycie w tym projekcie także reflektora ratunkowego RECCO, aby łatwej móc odnaleźć zaginionych narciarzy. Kolejne wartości firmy to komfort, dopasowanie i wydajność sprzętu, więc nie dziwi zastosowanie SPIN (Shearing Pad INside) - opatentowanego systemu wkładek silikonowych. Dla wygody użytkownika kask jest kompatybilny z zestawem słuchawkowym Obex Communication i zgodny ze wszystkimi modelami gogli POC. Do tego w pełni regulowana wentylacja oraz nauszniki, które można zdejmować. Grubsza skorupa PC w porównaniu do modelu Obex SPIN zwiększa wytrzymałość, dzięki czemu opisywana wersja idealnie nadaje się na przygody w różnorakim terenie.Nowe gogle OpsinGogle POC Opsin (w tym Opsin Clarity i Opsin Clarity Comp) - modele 2019/2020 to idealna propozycja zarówno na snowboard, jak i narty. Bardzo duże pole widzenia zapewnia cylindryczna podwójna soczewka Zeissa. Optyka jest wymienna, więc w łatwy i szybki sposób soczewki można dobierać, zależnie od panujących warunków. Co jeszcze? Potrójna warstwa pianki i miękka ramka z PU zapewniające, że gogle zachowają elastyczność nawet w najmroźniejsze dni. Opsin zaprojektowany został dla osób o średnich i dużych twarzach - szeroka rama zapewnia idealną widoczność.
Model Opsin wyposażony jest w soczewki Zeiss kategorii 2 (neutralnie szare/srebrne lustro VLT 30% lub z neutralnym szarym/fioletowym lustrem VLT 39%), a soczewki Clarity i Clarity Comp, kat. 1–3, są dostępne jako części zamienne. W Obsin Clarity Comp w zestawie jest Zeiss Clarity Comp kategorii 2, VLT 22%, a soczewki Clarity i Clarity Comp, kat. 1–3, dokupuje się oddzielnie.Opsin Clarity Comp  dla zawodowcówOpsin Clarity Comp to wyspecjalizowane soczewki, zapewniające wyjątkowe pole widzenia. Opracowane zostały specjalnie do użytku podczas zawodów narciarskich. Mają wysoce zaawansowane odcienie, zaprojektowane w celu zwiększenia kontrastu i kontroli światła, aby zapewnić doskonałą widoczność na każdym etapie zjazdu. Kontrolują spektrum światła w celu zapewnienia możliwie najbardziej intensywnej ostrości przez krótki czas. Dzięki różnym odcieniom soczewek dla różnych warunków pogodowych, Opsin Clarity Comp wspierają zawodników w osiąganiu wybitnych sportowych wyników.Nowa seria gogli Fovea -  jak to widzisz?Oparty na goglach Fovea opracowanych we współpracy z zawodnikiem POC Team, Aaronem Blunckiem, model Fovea Mid został zaprojektowany specjalnie dla mniejszych i średnich twarzy. Ma słynne już detale ramy gogli Fovea i soczewkę toryczną, aby pozwolić na maksymalne widzenie pionowe i peryferyjne, ale jego mniejsza wysokość w porównaniu do Fovea, zapewnia lepsze dopasowanie osobom o mniejszej fizjonomii. Miękko powlekana ramka PU i trójwarstwowa pianka dopasowują się do twarzy, a także zachowują elastyczność nawet w najniższych temperaturach. Specjalnie umieszczone otwory wentylacyjne w soczewce minimalizują parowanie, zapewniając przez cały czas wyraźny i czysty obraz.

W Fovea Mid Clarity Comp została za to podkręcona wydajność optyczna. Dzięki użyciu opisywanych wyżej soczewek Clarity Comp gwarantują zwiększenie kontrastu i kontrolę wpadającego światła, a co za tym idzie zapewniają doskonałą widoczność w każdym momencie jazdy, co szczególnie ważne podczas startów. Trójwarstwowa pianka pozwala na wygodne i bezpieczne dopasowanie, umożliwiając skupienie się na wyścigu. Ale precyzyjne widzenie to nie tylko szansa na lepszy wynik w zawodach. To także większe bezpieczeństwo i po prostu komfort w trakcie całego dnia spędzonego na stoku.

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY