DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy

Peak Performance - Stylowa, techniczna i zrównoważona moda.


Magazyn Damernas Värld to jeden z najstarszych magazynów dla Kobiet wydawany w Szwecji. Co roku magazyn przyznaje nagrodę WOMEN'S WORLD GOLD BUTTON. W tym roku jedną z nominowanych marek jest Peak Performance. Przy okazji nominacji, CEO marki Sara Molnar odpowiedziała na kilka pytań dotyczących funkcjonalności odzieży i podejściu marki Peak Performance do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

W ostatnich latach branża modowa otworzyła oczy na odzież funkcjonalną, ale Peak Performance dostrzega jej pełny potencjał od 35 lat. Teraz została nominowana do WOMEN'S WORLD GOLD BUTTON 2020.

Za projekt marki odpowiadają Sofia Gromark, Staffan Thomasson, Maria Bovin i Eva Weiss.

Opisz markę Peak Performance własnymi słowami?

- Opieramy się na solidnych fundamentach z naszym skandynawskim dziedzictwem naturalnym i aktywnym stylem życia. Tworzenie stylowych, technicznych i zrównoważonych produktów jest i zawsze było dla nas ważne - odpowiada CEO Sara Molnar. Cel Peak Performance jest taki sam dzisiaj, jak 35 lat temu. To, co nas wyróżnia, to pasja, radość i wspólnota, która tkwi w marce, która jest wśród wszystkich naszych pracowników i napędza firmę. Każdy, kto tu pracuje, jest naprawdę pasjonatem naszej marki.

Jak Wam minął ten rok?
- Podobnie jak wielu innych, na nas wpłynęła obecna sytuacja, na wczesnym etapie pandemii podjęliśmy szereg działań, aby zapewnić naszym pracownikom i konsumentom bezpieczne środowisko pracy, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Sytuacja zmusiła nas pod pewnymi względami do podjęcia trudnych, ale niezbędnych decyzji, co pomogło nam przyspieszyć skupienie się na wydajności i optymalizacji. Między innymi ograniczyliśmy nasz asortyment, zaczęliśmy tworzyć szkice 3D zamiast fizycznych próbek, ponownie ustaliliśmy priorytet inwestycji w e-commerce.

W jaki sposób Peak Performance reprezentuje doskonały szwedzki projekt?
- Firma Peak Performance została założona w Åre przez trzech zapalonych narciarzy, którzy podjęli się zrobienia czegoś, czego nikt wcześniej nie robił, łącząc zaawansowane technicznie produkty z silnym wyrazem designu. Produkty, których można używać zarówno na stokach narciarskich, jak i poza nimi. To, skąd pochodzimy i pasja, jaką mieli, pozostaje w naszym DNA i jest zawsze obecna, gdy tworzymy produkty i jak łączymy design, funkcjonalność i innowacje techniczne.

Jak dostosowujecie się do bardziej zrównoważonej produkcji?

- Bycie zrównoważonym polega w dużej mierze na robieniu postępów na kilku frontach jednocześnie: minimalizacji odpadów, chemikaliów, mikroplastików, tlenku węgla, przy jednoczesnym maksymalizowaniu projektu, innowacyjności, użyteczności i jakości. Wydłużenie trwałości naszych produktów polega na jakości materiałów i konstrukcji, ponadczasowym wyglądzie i projektowaniu produktów umożliwiających naprawę. Naszym celem jest, aby nasi konsumenci zawsze używali naszych produktów przez wiele, wiele lat. Lubimy rzucać wyzwania i ulepszać wszystko, co robimy, dotyczy to również zrównoważonego rozwoju i mamy ambitne cele. Często otrzymujemy wiadomości od klientów, którzy nadal używają produktów od nas, które kupili ponad 30 lat temu, jesteśmy z tego niesamowicie dumni. Nadal mam kurtkę narciarską, którą kupiłam w latach 90-tych. Oprócz tego, jak projektujemy i wytwarzamy nasze produkty, zrównoważony rozwój oznacza dla nas również budowanie długoterminowych, zrównoważonych relacji z naszymi klientami, sprzedawcami i partnerami. Ważną częścią są również bardziej zrównoważone rozwiązania logistyczne.

Dlaczego Peak Performance zasługuje na zdobycie  nagrody WOMEN'S WORLD GOLD BUTTON 2020?
- Łącząc projekt, funkcjonalność i innowacje techniczne, inspirujemy naszych klientów i angażujemy ich do bardziej aktywnego życia. Staramy się, aby nasi klienci mieli realną wartość, która uwzględnia środowisko bez poświęcania designu i stylu.

Poznaj najnowszą kolekcję marki Peak Performance >

 

Źródło: https://www.damernasvarld.se/dv/guldknappen/damernas-varld-guldknappen-2020-mot-de-nominerade-peak-performance/

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY