Newsletter - zapisz się i zyskaj 15% na pierwsze zakupy!

Petra Vlhova dwa razy na podium w Levi


Chciałoby się powiedzieć do pięciu razy sztuka - inauguracja Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet odbyła się dopiero podczas weekendu w fińskim Levi. Ze względów na warunki, paniom nie udało się wystartować w gigancie w Sölden, w zjazdach w Zermatt/Cervinii oraz w zawodach w slalomie równoległym w Lech/Zürs. Dwa dni startów w slalomie kobiet w Levi to już historia, więc przejdźmy do podsumowania.

Przypomnijmy, że ostatnie 4 wyścigi w Levi wygrała Słowaczka Vlhova, więc oczekiwania i presja zwycięstwa nad narciarką teamu Rossignol była ogromna. W wywiadach przed startem 27 letnia Petra mówiła: "Jest presja, wszystkie oczy zwrócone są na mnie. Czuję to, ale staram się to przyjąć w taki sposób, aby mnie to nie krępowało. Nie mogę się doczekać wyścigu i staram się robić to, co robię zawsze. Chcę skupić się tylko na sobie”
Warunki panujące na starcie były bardzo dobre, trzymał mróz ok -10 stopni co umożliwiło przeprowadzenie sprawiedliwych zawodów.


W sobotę 19 listopada w pierwszym przejeździe najlepszy czas uzyskała Niemka Lena Duerr z czasem 54,48s. Druga była szwedka Ana Swenn-Larsson, a trzecia amerykanka Shiffrin. Czwarta była Perta Vlhova i ta jako pierwsza spośród wcześniej wymienionych dziewczyn jechała drugi przejazd.

Dynamiczny, mocny przejazd, który ustawiał trener Słowaczki, przejechała z małym potknięciem w drugiej części, jednak cały czas na zielono, co zaowocowało czasem 56,40. Po Vlhovej, startowała jej największa rywalka. Amerykanka Shiffrin przejechała bezbłędnie, szczególnie na stromym odcinku zyskując czas lepszy od 0,20s od Słowaczki. Następnie na starcie stanęła szwedka Larsson, która w pierwszej części slalomu jechała lepiej niż amerykanka, jednak na stromym jechała mniej płynnie, co na mecie skutkowało stratą +0,16 do Shiffrin. Ostatnia jechała Lena Duerr, jednak jej przejazd ze stratą +0,75s wystarczył jedynie na miejsce 4.

Pierwsza M.Shiffrin, druga A.Swenn-Larsson, trzecia P.Vlhova - tak wyglądało podium po pierwszym dniu Pucharu Świata w Levi. Warto dodać, że Magdalena Łuczak, jedyna reprezentantka Polski nie ukończyła pierwszego przejazdu.


W niedzielę 20 listopada na półmetku zawodów sytuacja wyglądała podobnie jak pierwszego dnia zmagań. Pierwsza po bardzo płynnym przejeździe była M.Shiffrin z czasem 56.86s, druga z minimalną stratą +0,07s była L.Duerr, a trzecia P.Vlhova ze stratą +0,10s. Czwarta doświadczona W.Holdner traciła +0,21s.

W drugim przejeździe czwarta Holdner wykręciła bardzo dobry czas. Następnie startowała Słowaczka, jednak na 4 między czasach, trzy zaświeciły się na czerwono i przejazd skończyła ze stratą +0,40s do Szwajcarki. Niemka L.Duerr po płynnym, lecz mało agresywnym przejeździe traciła +0,69s. Ostatnia startowała amerykanka. Ta po świetnym przejeździe, szczególnie na stromej części uzyskała najlepszy czas drugiego zjazdu 55,35s co zaowocowało pierwszym miejscem. Co ciekawe zwycięzca w Levi od organizatorów dostaje renifera, któremu może nadać imię i może odwiedzać go kiedy chce. W miniony weekend w Levi Shiffrin dostała dwa renifery, a łącznie posiada ich aż sześć.

Startująca z ostatnim numerem Magdalena Łuczak pojechała przyzwoicie. Do Shiffrin w pierwszym przejeździe straciła +2,57, natomiast do awansu do drugiego z udziałem 30 zawodniczek zabrakło jej 0,8 s. Ostatecznie zajęła 41 miejsce.

 

Przypomnijmy, że w obecnym sezonie narciarskim począwszy od Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 gdzie zdobyła złoto w slalomie, Petra Vlhova ściga się na limitowanej edycji nart Rossignol Hero Athlete FIS SL.
Ten wyjątkowy model nart dostępny jest w sklepach Adventure Sports. Również Ty możesz stać się właścicielem tej ekskluzywnej limitowanej serii. Nie ścigasz się w zawodach FIS? Nie szkodzi. Dostępne są też bardziej "cywilne" slalomki - HERO Elite ST Ti Limited Edition, które mogą być właśnie Twoje.

 

Ponadto każdy właściciel nart z limitowanej serii HERO może wygrać nagrody od Rossignol.

Każde podium zdobyte przez jednego z naszych HERO na Pucharze Świata do Mistrzostwami Świata w Courchevel/Méribel 2023, to możliwość udziału w loterii Rossignol dla wszystkich zarejestrowanych uczestników i właścicieli nart HERO Limited Edition.

Wystarczy kupić narty z serii HERO Limited Edition w zeskanuj kod QR i zarejestrować się na specjalnej platformie Rossignol HERO Limited Edition.

Chcesz być HERO? Jeździć i wyglądać jak Petra Vlhova? W naszym sklepie znajdziesz również reacowe ubrania z liniii HERO, w których możesz być pewien, że na pewno nie zmarzniesz.

 

Wybierasz się na trening na tyczkach? Startujesz w zawodach? Nie chcesz wychłodzić swojego organizmu przed startem? To seria odzieży HERO Race jest dla Ciebie. Softshellowy elastyczny materiał 4Way Stretch o gramaturze 380 gr, zapewnia ciepło, ochronę przed wiatrem i wilgocią dzięki zastosowanej wodoodpornej membranie na poziomie 15 000mm H²O. Startujesz w zawodach z dziećmi lub chcesz zarazić swoje pociechy światem prawdziwego sportu. Nasze stroje o identycznym wyglądzie i właściwościach dostępne są również dla młodszych narciarzy.

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 300 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY