Promocja "Wiatr i woda": Przy zakupie min. 2 produktów z marek: Rip Curl, Helly Hansen, Sail Racing, Db, otrzymasz rabat -20%. Rabat zostanie automatycznie naliczony w koszyku.

REACT znajdź swój "FLOW"


Ciekawy kompromis dla tych, którzy nie ścigają się na bramkach, ale prezentują sportowy, agresywny styl jazdy i mają dobrą kondycję zaproponował Rossignol. Swoją nową serią REACT dał alternatywę dla nart z grupy race – tzw. slalomek i gigantek, zarówno tych kupowanych w sklepach, jak i produkowanych na zamówienie zawodników, które są sprzętem mocno specjalistycznym, mającym z racji grupy docelowej mocno ograniczone przeznaczenie.

REACT - kolekcja kompaktowych nart

REACT to kolekcja niezwykle kompaktowych nart o race’owym rodowodzie, gwarantujących błyskawiczny przepływ siły, lekki rytm i perfekcyjne skręty. To „deski” przeznaczone do jazdy na przygotowanych trasach. Choć są bardzo zaawansowane technologicznie to dostosowane zostały do narciarzy o średnich umiejętnościach. Czyli zarówno tych, którzy stawiają kolejne kroki, jak i tych, którzy spędzili na nich już kilkanaście sezonów. Ale wszystkich łączy chęć czerpania garściami z dnia na stoku, chęć czucia po prostu „flow” z narciarstwa i radowanie się z harmonii ruchów, a dalej poznanie ducha rywalizacji. Marzy nam się bezwysiłkowy rytm, jeden doskonały skręt po drugim. Równowaga między mocą a szybkością. Narty nie wymykają się spod kontroli, dzięki czemu z wycinania płynnych skrętów można czerpać wyjątkową frajdę. A Rossignol podpowiada: nie celuj w prędkość, szukaj przyspieszenia.


REACT R8 Ti - opracowana z myślą o entuzjastach jazdy na utwardzonych stokach


Najmocniejsza jest tu wersja REACT R8 Ti, która przenosi sportowego ducha narciarstwa wyczynowego na trasy zjazdowe. Opracowana z myślą o entuzjastach jazdy po utwardzonych stokach, nowa technologia Flex Tip pomaga uzyskać większe przyspieszenie i wypracować własny, swobodny rytm zjazdu. Ulepszona konstrukcja wzmocniona warstwą tytanową zapewnia większą płynność oraz doskonałą równowagę między mocą, prędkością, trzymaniem krawędzi a kontrolą toru.

Technologia Flex Tip


„Super narty do jazdy po przygotowanych trasach. Promień skrętu 15 m jest wypadkową pomiędzy możliwościami slalomki i amatorskiej gigantki, co sprawia że Reacty są na trasie niezwykle uniwersalne. Znakomicie steruje się nimi w długim skręcie, pewnie  dzięki technologi Flex Tip, która sprawia, że odpowiednia sztywność dziobów powoduje natychmiastowe przenoszenie energii już w początkowej fazie skrętu, ułatwiając jego inicjację” - opowiada Tomasz Ossuchowski, niezależny tester nart. Dodaje, że szersze pod butem od nart z grupy race, dają większy komfort jazdy na śniegach świeżo spadłych na przygotowane podłoże i podczas wiosennych „zmięków“. Są dynamiczne i łatwo nabierają prędkości, przy tym precyzyjne w sterowaniu i posłusznie inicjują skręt, ale uwaga - ze względu na zdecydowaną sztywność konstrukcji tego najwyższego modelu w grupie, poleca uważnie dobierać długość do wagi i poziomu jazdy.

Narty REACT R8 HP

Nieco mniej sztywne od R8 TI, a przez to jeszcze bardziej uniwersalne do jazdy po przygotowanych trasach, są narty z modelu REACT R8 HP, o specjalnej konstrukcji rdzenia, w której warstwę titanalu zastąpiono włóknami węglowymi i bazaltowymi. Nowy Flex Tip usprawnia pracę noska i piętki narty, ułatwiając szybsze wchodzenie/wychodzenie ze skrętu, czyli pomaga wypracować doskonałą płynność łuków podczas jazdy carvingowej. Precyzję prowadzenia nart po utwardzonej nawierzchni daje profil On-Trail Rocker. Pozwala on na połączenie natychmiastowej inicjacji skrętu z niezwykłą dynamiką i doskonałym trzymaniem krawędzi.

LCT (Line Control Technology) redukuje natomiast odkształcenia, co gwarantuje większe poczucie kontroli. Stabilizacja jest więc na wyciągnięcie ręki, a dokładnie… pod nogami. Carbon Alloy Matrix dodaje mocy dzięki optymalnemu wyważeniu sztywności, trzymania krawędzi i pochłaniania drgań. Mocne taliowanie znacznie ułatwia jazdę carvingową.


„Gdyby trzymać się porównań do poprzednika to są to idealne narty dla narciarzy o nieco lżejszej budowie ciała lub prezentujących nieco mniej atletyczny styl jazdy.  Łatwo inicjują zarówno długi, jak i krótki skręt, pewnie trzymają na krawędziach na całej długości kontaktu narty ze śniegiem, sprawiają wrażenie dobrego zespolenia z narciarzem, gdzie impuls skrętny wychodzący od buta, poprzez wiązanie i płytę i przekazywany na nartę, jest płynnie rozprowadzany na wewnętrzną krawędź i całą długość narty. Wiązania na płycie dają się łatwo regulować do podeszwy buta” - opisuje tester Osuchowski.

Zaawansowanych i średnio zaawansowanych narciarzy w świat magii swobodnej jazdy carvingowej po przygotowanych trasach, wprowadzą REACT R6 Compact. Nie tylko opisywany wyżej Flex Tip poprawiający płynność skrętów, ale i konstrukcja typu Sidewall ze wzmocnieniami z włókien węglowych gwarantuje dobre trzymanie krawędzi oraz sprężystość. Profil On-Trail Rocker oznacza precyzję jazdy po utwardzonej nawierzchni, a wspominany LCT stabilizację, czyli dla użytkownika większe poczucie kontroli.

DUCH WYŚCIGÓW ROZPRZESTRZENIA  SIĘ NA STOKU. Kiedy jesteś w stanie uskrzydlenia, czujesz to. Znalezienie swojego flow oznacza bycie w swojej „strefie”. Jest to zarówno stan umysłu i fizyczne doznanie. Harmonia ruchów. Bezwysiłkowy rytm, jeden doskonały skręt po drugim. Równowaga między mocą i szybkością, z których każda prowadzona jest naturalną kontrolą.



Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY