DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy!

SYSTEM POC SPIN - innowacyjny system wspierający nasze bezpieczeństwo


Bezpieczeństwo i nasze zdrowie dla wielu jest jednym z najważniejszych życiowych priorytetów. Uprawiając różne sporty jesteśmy narażeni na kontuzje, które mogą nam się przytrafić podczas aktywności. Aby im uniknąć staramy się np. zaczynać trening od rozgrzewki albo nie przeciążać zbytnio naszego organizmu. Czasem niestety wypadki się zdarzają. Przyczyny są różne, czasem niewłaściwa reakcja, czasem zamyślenie czy zagapienie, a czasem nie koniecznie są wynikiem naszej winy. Jeżdżąc na rowerze czy na nartach poruszamy się na trasach, na których występują inni użytkownicy. Własna ostrożność i jazda zgodnie z panującymi zasadami to za mało. Częstymi wypadkami, które zdarzają się na trasach narciarskich są takie, w których ktoś wjeżdża z osobę poprawnie poruszającą się po trasie, a rowerzysta jadący po ścieżce rowerowej zostanie potrącony przez kierowcę samochodu, który skręca w prawo i nie zachowa ostrożności.

SYSTEM POC SPIN - czym jest i jak działa?


Gdy złamiesz kość – boli, ale w zdecydowanej większości przypadków masz pewność, że się zagoi. Jeżeli podczas wypadku uszkodzisz mózg nie masz już takiej pewności – skutki mogą być bardziej odczuwalne.

SYSTEM POC SPIN - charakterystyka

POC kierując się misją: „zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ratować życie i zmniejszyć sutki wypadków osób uprawiających narciarstwo i kolarstwo” w naturalny sposób skierował pracę nad rozpoczęciem projektu SPIN. Opatentowany przez POC system ochrony przed uderzeniami rotacyjnymi SPIN – Shearing Pad Inside – to ewolucja w ochronie głowy i mózgu. Zastosowanie unikalnych, innowacyjnych silikonowych wkładek wewnątrz kasku zmniejsza siły przenoszone na głowę i mózg użytkownika w przypadku uderzeń skośnych. Najczęstszym podczas upadku jest typ uderzenia skośnego o podłoże lub przedmiot (np. drzewo) co może prowadzić do rotacji kasku i głowy. Badania przeprowadzone przez POC wykazały, że w porównaniu z bezpośrednim prostym uderzeniem, siła potrzebna do spowodowania poważnego urazu głowy w wyniku uderzeniu skośnego jest często znacznie mniejsza.

Naturalny system ochrony naszego mózgu to płyn mózgowo-rdzeniowy, który amortyzuję głowę i mózg podczas każdego upadku. Precyzyjnie umiejscowione wewnątrz kasku wkładki SPIN, znajdujące się bezpośrednio przy głowie użytkownika, działają podobnie jak płyn wspierając jego właściwości ochonne, są w stanie zniwelować energię zderzenia poprzez naprężanie się i przesuwanie kasku, zmniejszając siłę przekazywaną do mózgu. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo i zredukować siły uderzenia, POC również uwzględnia konstrukcję oraz najwyższej jakości materiały, z których wykonane są kaski – skorupa, rdzeń(liner), które zapewniają kilka warstw ochrony podczas upadku. Skorupa działa jako pierwsza warstwa ochronna, następnie liner, który jest rdzeniem kasku, w zależności od kasku EPS lub EPP pochłania dużą ilość energii i wstrząsów, która w przeciwnym razie przedostałaby się do głowy. POC wprowadził kolejną warstwę ochronną – wkładki SPIN, które redukują energię i siły przekazywane na głowę. Jest to innowacyjne podejście, które wyróżnia się prostotą i pomysłowością projektu. Kasku z wkładką SPIN nie tylko są bardziej bezpieczne, ale również dają większe poczucie komfortu podczas użytkowania.

Szeroki wybór kasków narciarskich i rowerowych umożliwia znalezienie odpowiedniego modelu dopasowanego do naszych potrzeb.

System SPIN znajdziesz w race’owych kaskach narciarskich tj. SKULL DURA COMP SPIN, ARTIC SL 360° SPIN, czy SKULL DURA X SPIN oraz całodziennych, freeridowych kaskach OBEX BC SPIN, OBEX SPIN i FORNIX SPIN.

 SPIN wspiera również rowerzystów tych szosowych w kaskach VENTRAL AIR SPIN, VENTRAL SPIN czy OMNE SPIN oraz górskich w kaskach CORON SPIN, TECTAL SPIN czy AXION SPIN.

Najmłodsi narciarze i rowerzyści również mogą liczyć na wsparcie systemu SPIN w kaskach POCito –  POCito AURIC CUT SPIN, POCito OBEX SPIN, POCito OMNE SPIN.

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY