DARMOWA DOSTAWA OD 400 zł

Zapisz się do newslettera i otrzymaj jednorazowy rabat -10% na pierwsze zakupy

KONTAKT : 882 853 414

Zakup butów rowerowych — poradnik dla początkujących


 

 

Lato to fantastyczny czas dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z jazdą na rowerze. Zwiedzanie okolicy i aktywność na świeżym powietrzu potrafi dostarczyć satysfakcji i zadowolenia. Jazda na rowerze jest bardzo przyjemną czynnością, która w wielu sytuacjach bardzo pozytywnie wpływa na stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Zaletą tego sportu jest dostępność. Każdy z nas ma rower, który w każdej chwili może z powodzeniem wykorzystać do przemierzania pobliskich szlaków rowerowych.

 

 

Buty rowerowe NORTHWAVE Rebel 3 x Epic Series czarneButy rowerowe NORTHWAVE Extreme Pro 3 białyButy rowerowe NORTHWAVE Freeland ciemny szary/piaskowyButy rowerowe NORTHWAVE ORIGIN PLUS 2 - czarny/żółty

       Rebel 3 x Epic Series                   |                          Extreme Pro 3                    |                  Freeland                         |                   ORIGIN PLUS 2           

Czy kupno butów na rower jest konieczne?

Choć jazda na rowerze w wielu przypadkach nie wiąże się z koniecznością zakupu dodatkowego sprzętu, to jednak gdy sporadyczne wycieczki stają się systematyczne, okazuje się, że komfort i wygoda są ściśle związane ze specjalistycznymi gadżetami, które ułatwiają przemierzanie trasy. Do przydatnych rzeczy, których zakup warto rozważyć, możemy zaliczyć:Choć bez tych rzeczy z łatwością można się obyć, to przy częstych wycieczkach rowerowych stają się niezbędnym ekwipunkiem. Kupno butów na rower jest związane z większym komfortem jazdy i umiejętnością wyczucia roweru. Podczas szybkiego pedałowania zwykłe obuwie bardzo często zsuwa się z pedałów, stwarzając niebezpieczne sytuacje, które mogą się zakończyć upadkiem. W przypadku zastosowania butów rowerowych, które są dopasowane do pedałów w rowerze, ryzyko ześlizgnięcia się nie występuje.

 

Jak wybrać rozmiar butów rowerowych?

Wybierając buty rowerowe, należy dopasować podeszwę do rodzaju posiadanych pedałów. Oprócz tego ważną cechą tego typu butów jest również miejsce ich wykorzystywania, bo trzeba pamiętać, że po zejściu z roweru i decyzji o marszu w terenie, buty muszą być nadal wygodne. Dlatego przed ich zakupem, należy przeanalizować teren, w którym będą użytkowane. Buty turystyczne na rower pozwolą na komfortowy marsz i jazdę na rowerze. To zdecydowanie najlepszy rodzaj butów dla osób, którym zależy na możliwości łączenia spacerów i jazdy na rowerze. Oprócz rodzaju butów ważny jest również rozmiar. Wiele osób sądzi, że buty na rower muszą być większe o jeden rozmiar, żeby były wygodne. To mit, który nie powinien być powielany. Budy rowerowe powinny być wygodne i idealnie dopasowane. Nie mogą być za duże, ponieważ ich wielkość wpłynie na komfort jazdy. Oczywiście buty też nie mogą być zbyt małe, ponieważ będą uciskać stopę, powodując opuchliznę i ból.

Jakie cechy powinny mieć buty rowerowe?

Wysoka jakość kupowanych produktów to w dużej mierze gwarancja zadowolenia. Innowacyjne rozwiązanie zastosowane do ich stworzenia będą dodatkowym atutem wpływającym na komfort jazdy. Dlatego przed dokonaniem zakupu, należy zwrócić uwagę na:


  • wysoką wentylację, która zapobiegnie poceniu się stóp,
  • system szybkiego sznurowania,
  • wagę butów – im lżejszy but, tym wygodniejsza jazda,
  • sezon, w jakim powinny być użytkowane,
  • rodzaj podeszwy,
  • możliwość dopasowania do pedałów różnego typu.

Największym sekretem butów rowerowych jest rodzaj podeszwy, który powinien pozwalać na przekazanie jak największej siły nacisku na pedały. Obecnie najbardziej cenione są podeszwy wykonane z carbonu, które cieszą się uznaniem wśród miłośników sportów rowerowych.


Miłość do sportów rowerowych sprawia, że coraz więcej początkujących rowerzystów chce cieszyć się przyjemnością z jazdy. Zakup dopasowanego wyposażenia, a w szczególności butów, będzie rozsądnym rozwiązaniem, które bardzo mocno wpłynie na satysfakcję z wybranej dyscypliny.

Zostaw komentarz

DARMOWA DOSTAWA
OD 400 ZŁ

ZWROT

DO 14 DNI

DARMOWY

ODBIÓR W SKLEPIE

TYLKO ORYGINALNE
PRODUKTY