Zamknij filtr
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Plecaki do biegania i na rower

Filtr produktów

Nie znaleziono żadnych produktów pasujących do wybranych przez Ciebie kryteriów.

Szukaj od nowa

Planujesz całodniową wyprawę w góry lub długodystansowy bieg terenowy? By nie osłabnąć, musisz zabrać ze sobą zapas wody i suchy prowiant. Na wypadek załamania pogody przyda Ci się przeciwdeszczowa bluza lub kurtka. Jedziesz rowerem w góry? Nie zapomnij o podstawowym zestawie narzędzi i zapasowej dętce. W każdej chwili może Ci się przydać też apteczka pierwszej pomocy. Jak zabrać to wszystko i jednocześnie nie obniżać komfortu w czasie aktywności? Plecak na rower lub plecak biegowy umożliwią Ci to, jednocześnie nie sprawią, że jazda czy bieg staną się niewygodne. Zobacz, czym charakteryzują się plecaki rowerowe oraz biegowe. Zapoznaj się z naszą ofertą tych akcesoriów i wybierz plecak, który najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Plecak dla biegaczy i rowerzystów – czym różni się od zwykłego?

Jadąc na rowerze lub biegnąc, wykonujesz szereg zróżnicowanych ruchów. Ponadto Twój organizm wytwarza wówczas sporą ilość ciepła oraz potu. Dlatego zapakowanie niezbędnych rzeczy do zwykłego, nieprzystosowanego do używania w czasie wysiłku fizycznego, znacznie obniży Twój komfort. Dlaczego tak się dzieje? Zwykłe plecaki bardzo szybko nasiąkną wilgocią pochodzącą z Twojego ciała, ponadto często nie posiadają dobrze dopasowanego do anatomii pleców kształtu oraz elementów stabilizujących.

Jakie cechy posiadają plecaki do poszukiwaczy przygód?

Kluczową cechą jest maksymalna pojemność plecaka przy zachowaniu możliwie niewielkiego rozmiaru. W czasie outdoorowej przygody musisz bowiem bez problemu zmieścić w nim wspomniane jedzenie czy narzędzia. Do tego dochodzi tak istotna kwestia jak waga plecaka. Musi być on odpowiednio lekki, by nie ciążył w czasie biegu lub jazdy rowerem i nie wywierał zbyt silnego nacisku na plecy sportowca. Oprócz tego ważnych jest również wiele cech, które sprawiają, że plecaki pomagają przetrwać wielogodzinne wyprawy w nieznane.

Dopasowanie do ciała

Wyprofilowanie plecaka pod kątem anatomii pleców pozwala zachować prawidłową postawę, a także zapewnia nieograniczoną swobodę ruchów. Plecaki biegowe i rowerowe posiadają również pasy biodrowe. Pomagają w utrzymaniu stabilnej pozycji plecaka oraz odpowiednim rozłożeniu siły jego ciążenia na kręgosłup.

Ergonomia

Ważne jest by dostęp do plecaka był wygodny i szybki. Ma to znaczenie szczególnie w przypadkach, kiedy potrzebujesz niezwłocznie odnaleźć środki pierwszej pomocy. Niezwykle praktyczne są również boczne kieszenie na bidony. Dzięki nim w każdej chwili sięgniesz po picie. Nie brakuje w nich również licznych uchwytów i wieszaków.

Wodoodporność

W czasie wyprawy w każdej chwili może złapać Cię deszcz, dlatego najlepsze plecaki do biegania i na rower są uszyte z wodoodpornych tkanin, które gwarantują skuteczną ochronę przed opadami deszczu oraz wodą chlapiącą spod kół roweru.

Wygoda

Ramiączka oraz pasy biodrowe są wykonane z miękkich, siatkowanych materiałów. Dzięki temu nie uwierają, nie podrażniają skóry oraz redukują nacisk ciężaru plecaka na ramiona czy lędźwie.

Bezpieczeństwo

Jeśli przewozisz w plecaku sprzęt elektroniczny, np. telefon czy nawigację, musisz zadbać o ich bezpieczeństwo. Zapewni je plecak Osprey, w którym znajdują się odporne na wstrząsy i zarysowania kieszenie przeznaczone właśnie na taki sprzęt.

Jakie plecaki rowerowe i biegowe znajdziesz w ofercie sklepu AdventureSports.pl?

Naszym klientom proponujemy jedynie najwyższej jakości akcesoria oraz sprzęt do sportów outdoorowych. W związku z tym w ofercie plecaków do biegania i jazdy na rowerze znajdziesz jedynie produkty pochodzące od najbardziej cenionych producentów. Wspomnieliśmy już o marce Osprey. Jednak możesz zaopatrzyć się u nas również w plecak Salomon, czyli cenioną klasykę w kategorii plecaków do sportów outdoorowych.