Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Filtr produktów

Wyprzedaż
EVOLUTION AIR SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK, WHITE
Wyprzedaż
GHOST 2 SOCK NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK, WHITE, LIME FLUO
Wyprzedaż
GHOST 2 WOMAN SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK, WHITE, CERAMIC
Wyprzedaż
LOGO 2 HIGH SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK/LOB.ORANGE, BLACK/LIME FLUO, BLACK/GREY, BLACK/BLUE, BLACK/RED, WHITE/BLACK, WHITE/RED, LIME FLUO/BLACK, LOBSTER ORA./BLACK
Wyprzedaż
LOGO 2 SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK/LOBSTER ORANGE, BLACK/LIME FLUO, BLACK/GREY, BLACK/BLUE, BLACK/RED, WHITE/BLACK, WHITE/RED, LIME FLUO/BLACK, LOBSTER ORANGE/BLACK
Wyprzedaż
LOGO 2 WOMAN SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK/LOB.ORANGE, BLACK/WHITE, BLACK/PINK FLUO, BLACK/CERAMIC, YELLOW FL./BLACK, WHITE/BLACK
Wyprzedaż
PEARL SOCKS WOMAN NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK/FUCHSIA, BLACK/WHITE, YELLOW FLUO/BLACK, WHITE/BLACK, WHITE/BLUE
Wyprzedaż
SUNDAY MONDAY SOCK NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK, WHITE, LIME FLUO, GREEN FOREST
Wyprzedaż
SWITCH SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK/RED, BLUE, AZURE, RAINBOW
Wyprzedaż
SWITCH WOMAN SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L, M, L Kolor: BLACK, AZURE, EMERALD, PINK/BLACK
Wyprzedaż
WAVES SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S, M, L Kolor: BLACK, LIME FLUO/BLACK

Każdy, kto jest mocno zaangażowany w uprawianie jakiegokolwiek sportu, przyzna, że podczas podejmowania coraz to trudniejszych wyzwań pomocne stają się profesjonalny sprzęt oraz specjalistyczna odzież. W przypadku jazdy na rowerze na wydajność i komfort wpływają nawet takie detale jak odpowiednio dobrane profesjonalne skarpety rowerowe. Dowiedz się, jak wpływają one na Twoją jazdę oraz dlaczego warto w nie zainwestować.

Skarpety rowerowe – czym różnią się do zwykłych?

Podczas intensywnego pedałowania Twoje stopy mogą zacząć się mocno pocić. Pozostawienie ich w zwykłych skarpetach sprawi, że wydzielony pot zostanie wchłonięty przez materiał i będzie miał nieustanny kontakt z ciałem. Z jakim dyskomfortem musisz liczyć się podczas jazdy na rowerze w zwykłych skarpetkach?
 • Spocona, śliska stopa będzie miała mniej stabilny kontakt z wewnętrzną podeszwą buta, przez co siła, jaką będziesz wkładać w pedałowanie, może nie być wykorzystywana w stu procentach, bowiem jej część będzie sprawiać przesuwanie się stopy wewnątrz buta.
 • Mokry, nasiąknięty potem materiał będzie powodował szybsze wychładzanie się stóp. Odczujesz to szczególnie w czasie treningu w chłodniejsze dni. Przemarznięte stopy to bardzo łatwa droga do przeziębienia układu, które zmusiłoby Cię przynajmniej do kilkudniowej przerwy w jeździe na rowerze.
 • Nadmierny pot wiąże się oczywiście z nieprzyjemnym zapachem, który w czasie postojów może być niezwykle dokuczliwy dla Ciebie oraz osób, które towarzyszą Ci w treningu.

Skarpety rowerowe – uniknij nadmiernego pocenia się stóp

Jedną z najważniejszych cech skarpet rowerowych jest to, że są wykonane materiałów, które skutecznie wentylują i zapewniają stopom nieustanny dopływ świeżego powietrza. Ponadto materiały te posiadają zdolność do odprowadzania wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu wnętrze, które ma bezpośredni kontakt ze skórą pozostaje suche. Rozwiązanie to zapewnia wysoki komfort pedałowania, osiąganie lepszych wyników, a także skuteczną ochronę przed wyziębieniem stóp.

Zapomnij o siniakach i otarciach

Wiele modeli skarpet rowerowych posiada specjalistyczne ochraniacze wykonane z wydrążonych włókien. Ich zadaniem jest ochrona palców, kostek i innych wrażliwych elementów przed uderzeniami i otarciami. Bardzo ważne jest również, by wszystkie obecne w skarpetach szwy były płaskie i nie uwierały ani nie ocierały. Odciski związane z wystającymi szwami mogą okazać bardzo bolesne i skutecznie przeszkadzać w trakcie jazdy.

Wybierz swoją ulubioną długość skarpet rowerowych

Skarpety rowerowe występują w różnych długościach. Ich wybór zależy wyłącznie od Twoich preferencji oraz potrzeb. Jeśli lubisz mieć na sobie jak najmniej, a pogoda dopisuje, wówczas najlepiej sprawdzą się krótkie stopki. Długie skarpety, sięgające niemal kolan, idealnie sprawdzą się na chłodniejsze dni jako dodatkowa ochrona przed zimnem. Wielu rowerzystów najlepiej czuje się w skarpetach klasycznej długości do kostki.

Efekt kompresji – popraw swoje osiągi

Kompresyjne skarpety rowerowe poprawiają wydolność mięśni. Dzięki delikatnie zwiększonemu uciskowi minimalizowane są drgania mięśni, przez co włókna wolniej się męczą, a ich regeneracja jest ułatwiona i zachodzi szybciej. Kompresja zapewnia również pobudzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu w trakcie wysiłku mięśnie są lepiej ukrwione, odżywione i dotlenione. Ich wydolność jest przez to zwiększona, a zatem sprzyja podniesieniu intensywności wysiłku. Jednym słowem – kompresyjne skarpety rowerowe sprawią, że będziesz w stanie wykrzesać z siebie więcej.