Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Filtr produktów

Promocja
ESSENTIAL FULL LENGTH SOCK POC Rozmiar: S Kolor: URANIUM BLACK
Promocja
ESSENTIAL MID LENGTH SOCK POC Rozmiar: M Kolor: URANIUM MULTI BLACK
Promocja
ESSENTIAL MTB STRONG SOCK POC Rozmiar: S Kolor: URANIUM MULTI BLACK
Promocja
ESSENTIAL ROAD SOCK POC Rozmiar: M Kolor: URANIUM BLACK/HYDROGEN WHITE
Promocja
THERMAL SOCK POC Rozmiar: S Kolor: SYLVANITE GREY/URANIUM BLACK
140,00 
126,00 
Promocja
CLAN SOCK NORTHWAVE Rozmiar: S Kolor: BLACK
Promocja
CLAN SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: M Kolor: BLACK/BLUE
Promocja
CLASSIC SOCK NORTHWAVE Rozmiar: M Kolor: WHITE
Promocja
CORE HIGH SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: S Kolor: BLACK/GREEN FOREST
Promocja
EAT MY DUST SOCK NORTHWAVE Kolor: BLACK Rozmiar: L
Promocja
GHOST 2 SOCK NORTHWAVE Rozmiar: M Kolor: LIME FLUO
Promocja
ORIGAMI SOCK NORTHWAVE Rozmiar: M Kolor: WHITE/ORANGE
Promocja
ORIGIN HIGH SOCK NORTHWAVE Rozmiar: L Kolor: WHITE/BLACK
Promocja
SWITCH SOCKS NORTHWAVE Rozmiar: L Kolor: RAINBOW
Promocja
WAVES SOCKS NORTHWAVE Kolor: BLACK Rozmiar: L
Promocja
ESSENTIAL WO LONG SOCK POC Rozmiar: S Kolor: DRACONIS BLUE/PROPYLENE RED
Promocja
CORE SOCK WOOL NORTHWAVE Rozmiar: L Kolor: BLACK/RED

Każdy, kto jest mocno zaangażowany w uprawianie jakiegokolwiek sportu, przyzna, że podczas podejmowania coraz to trudniejszych wyzwań pomocne stają się profesjonalny sprzęt oraz specjalistyczna odzież. W przypadku jazdy na rowerze na wydajność i komfort wpływają nawet takie detale jak odpowiednio dobrane profesjonalne skarpety rowerowe. Dowiedz się, jak wpływają one na Twoją jazdę oraz dlaczego warto w nie zainwestować.

Skarpety rowerowe – czym różnią się do zwykłych?

Podczas intensywnego pedałowania Twoje stopy mogą zacząć się mocno pocić. Pozostawienie ich w zwykłych skarpetach sprawi, że wydzielony pot zostanie wchłonięty przez materiał i będzie miał nieustanny kontakt z ciałem. Z jakim dyskomfortem musisz liczyć się podczas jazdy na rowerze w zwykłych skarpetkach?
 • Spocona, śliska stopa będzie miała mniej stabilny kontakt z wewnętrzną podeszwą buta, przez co siła, jaką będziesz wkładać w pedałowanie, może nie być wykorzystywana w stu procentach, bowiem jej część będzie sprawiać przesuwanie się stopy wewnątrz buta.
 • Mokry, nasiąknięty potem materiał będzie powodował szybsze wychładzanie się stóp. Odczujesz to szczególnie w czasie treningu w chłodniejsze dni. Przemarznięte stopy to bardzo łatwa droga do przeziębienia układu, które zmusiłoby Cię przynajmniej do kilkudniowej przerwy w jeździe na rowerze.
 • Nadmierny pot wiąże się oczywiście z nieprzyjemnym zapachem, który w czasie postojów może być niezwykle dokuczliwy dla Ciebie oraz osób, które towarzyszą Ci w treningu.

Skarpety rowerowe – uniknij nadmiernego pocenia się stóp

Jedną z najważniejszych cech skarpet rowerowych jest to, że są wykonane materiałów, które skutecznie wentylują i zapewniają stopom nieustanny dopływ świeżego powietrza. Ponadto materiały te posiadają zdolność do odprowadzania wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu wnętrze, które ma bezpośredni kontakt ze skórą pozostaje suche. Rozwiązanie to zapewnia wysoki komfort pedałowania, osiąganie lepszych wyników, a także skuteczną ochronę przed wyziębieniem stóp.

Zapomnij o siniakach i otarciach

Wiele modeli skarpet rowerowych posiada specjalistyczne ochraniacze wykonane z wydrążonych włókien. Ich zadaniem jest ochrona palców, kostek i innych wrażliwych elementów przed uderzeniami i otarciami. Bardzo ważne jest również, by wszystkie obecne w skarpetach szwy były płaskie i nie uwierały ani nie ocierały. Odciski związane z wystającymi szwami mogą okazać bardzo bolesne i skutecznie przeszkadzać w trakcie jazdy.

Wybierz swoją ulubioną długość skarpet rowerowych

Skarpety rowerowe występują w różnych długościach. Ich wybór zależy wyłącznie od Twoich preferencji oraz potrzeb. Jeśli lubisz mieć na sobie jak najmniej, a pogoda dopisuje, wówczas najlepiej sprawdzą się krótkie stopki. Długie skarpety, sięgające niemal kolan, idealnie sprawdzą się na chłodniejsze dni jako dodatkowa ochrona przed zimnem. Wielu rowerzystów najlepiej czuje się w skarpetach klasycznej długości do kostki.

Efekt kompresji – popraw swoje osiągi

Kompresyjne skarpety rowerowe poprawiają wydolność mięśni. Dzięki delikatnie zwiększonemu uciskowi minimalizowane są drgania mięśni, przez co włókna wolniej się męczą, a ich regeneracja jest ułatwiona i zachodzi szybciej. Kompresja zapewnia również pobudzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu w trakcie wysiłku mięśnie są lepiej ukrwione, odżywione i dotlenione. Ich wydolność jest przez to zwiększona, a zatem sprzyja podniesieniu intensywności wysiłku. Jednym słowem – kompresyjne skarpety rowerowe sprawią, że będziesz w stanie wykrzesać z siebie więcej.