Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Kaski rowerowe

Filtr produktów

AXION SPIN POC Kolor: MATT WHITE Rozmiar: XS/S
720,00 
648,00 
CORON AIR SPIN FABIO ED. POC Rozmiar: XS/S Kolor: URANIUM BLACK MATT/GOLD
1 300,00 
1 170,00 
OCTAL X SPIN POC Rozmiar: S Kolor: HYDROGEN WHITE
1 100,00 
990,00 
OMNE AIR RESISTANCE SPIN POC Rozmiar: L Kolor: URANIUM BLACK
720,00 
648,00 
POCITO CRANE MIPS POC Kolor: FLUORESCENT ORANGE Rozmiar: M/L
450,00 
360,00 
POCITO OMNE SPIN POC Rozmiar: XS Kolor: FLUORESCENT ORANGE
400,00 
320,00 
TECTAL POC Kolor: HYDROGEN WHITE Rozmiar: XS/S
800,00 
720,00 
VENTRAL AIR SPIN POC Rozmiar: S Kolor: URANIUM BLACK MATT
1 100,00 
990,00 
VENTRAL AIR SPIN NFC POC Rozmiar: S Kolor: URANIUM BLACK/HYDROGEN WHITE
1 200,00 
1 080,00 
VENTRAL SPIN POC Rozmiar: L Kolor: ZINK ORANGE AVIP
1 300,00 
1 170,00 
VENTRAL TEMPUS SPIN POC Rozmiar: M Kolor: FLUORESCENT ORANGE AVIP
1 150,00 
1 035,00 
AXION SPIN POC Rozmiar: XL/XXL Kolor: KALKOPYRIT BLUE MATT
690,00 
552,00 
CEREBEL POC Rozmiar: M Kolor: NAVY BLACK
1 600,00 
1 280,00 
OCTAL POC Rozmiar: M Kolor: PRISMANE RED
860,00 
688,00 
TECTAL POC Rozmiar: XL/XXL Kolor: KALKOPYRIT BLUE MATT
860,00 
688,00 

Kaski na rower już od dawna nie są domeną tylko zawodowców. Od wielu lat używa ich coraz większa liczba amatorów jazdy na rowerach. Wszystko w celu zapewniania sobie bezpieczeństwa na szosie, w mieście lub podczas jazdy w warunkach terenowych. W naszej ofercie znajdziesz kaski rowerowe dla zawodowców oraz amatorów. Znajdziesz tutaj zarówno kaski na rower damskie, jak i męskie. Nie brakuje u nas również kasków rowerowych dla dzieci. Zobacz, w jaki sposób oferowany przez nas asortyment nie tylko ochroni Twoją głowę przed urazami, ale również poprawi aerodynamikę, zapewniając tym samym lepsze wyniki w rywalizacji.

Jakie są nowoczesne kaski na rower?

W sklepie Adventure Sports znajdziesz kaski, które pochodzą od szwedzkiego producenta POC. Marka ta ponad wszystko stawia bezpieczeństwo sportowców, dlatego jej produkty są wykonywane z najlepszych materiałów oraz według nowatorskich technologii zapewniających maksymalną ochronę.

Wytrzymałość

Nasze kaski posiadają wbudowany system włókien aramidowych, które spajają konstrukcję, wzmacniając ją i zapewniając jej wytrzymałość oraz niezawodność. Bezpieczeństwo głowy zapewniają różne systemy ochrony.

 • SPIN – system polega na tym, że podczas uderzenia wkładki wewnętrzne dowolnie się przemieszczają. Dzięki temu rozwiązaniu siła uderzenia rozprasza się właśnie podczas tego ruchu, a nie jest przekazywana na głowę, bowiem system SPIN pozwala na obrót kasku względem głowy. SPIN jest inspirowany naturalną ochroną, jaką płyny mózgowo-rdzeniowe otaczają mózg.
 • EPS – wkładki tego typu wykonane są z materiałów o różnych gęstościach. Zewnętrzna część, która jest sztywniejsza, skutecznie chroni głowę przed silniejszymi uderzeniami, natomiast wewnętrza efektywnie izoluje słabsze uderzenia oraz drgania.

Ochronę przed słońcem w niektórych modelach kasków stanowi przykręcany daszek. Znajdziesz również kaski z szybką, którą można montować lub demontować w łatwy i intuicyjny sposób za pomocą magnesu.

Wentylacja

Kaski rowerowe męskie i damskie przeznaczone do wyczynowej jazdy są zaopatrzone w doskonałe systemy wentylacyjne, dzięki którym podczas dużego wysiłku głowa jest regularnie i efektywnie zabezpieczana przed nadmiernym przegrzaniem.

Aerodynamika

Odpowiednia opływowość kształtów to kluczowa sprawa w kolarstwie szosowym i torowym. Szczególnie w etapach nazywanych czasówkami, na których o ostatecznej pozycji mogą decydować nawet ułamki sekund. Kaski o aerodynamicznym kształcie projektowane są we współpracy z profesjonalnymi zespołami kolarskimi. Testowane są w tunelach aerodynamicznych za pomocą symulacji CFD. Pokryte są specjalistycznym tworzywem EVA, które dodatkowo zmniejsza opór powietrza.

Waga

Kluczem do sukcesu są nie tylko ochronne właściwości kasku, ale również wygoda jego noszenia. Ta zagwarantowana jest przez niezwykle lekkie materiały, z których wykonywane są nasze kaski. Najważniejsze jest jednak to, że mimo niewielkiej masy w dalszym ciągu zapewniają one szczególną ochronę Twojej głowy.

Kaski rowerowe dla dzieci

W kaskach na rower przeznaczonych dla dzieci marka POC zastosowała szczególną ochronę przed pojazdami biorącymi udział w ruchu drogowym. Są nią jaskrawe, fluorescencyjne kolory wzbogacone o elementy odblaskowe. Dzięki temu pomarańczowe i różowe kaski rowerowe POC są doskonale widoczne nawet po zmroku. Dodatkową ochroną przed uderzeniami jest wzmocniona konstrukcja czaszy. Kaski dla dzieci posiadają paski lub mechanizmy pozwalające regulować rozmiar. Dzięki temu sprzęt posłuży dłużej, a Ty odniesiesz wrażenie, że rośnie on razem z dzieckiem.