Zamknij filtr
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Filtr produktów

Wyprzedaż
XT-700 ROSSIGNOL Rozmiar: 130, 135, 140, 145, 150, 155, 160, 165
120,00 
69,00 

Białe szaleństwo w zimie dotyka każdego: jedni wybierają stoki, inni wolą bardziej dziką i zróżnicowaną scenerię. Jeśli zaliczasz się do tych drugich, to ruszaj na biegówki! Ale pamiętaj – jeśli już coś robisz, rób to dobrze, dlatego najpierw dobierz odpowiedni sprzęt.

Praktycznie i z klasą – ruszaj w trasę!

Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w narciarstwie biegowym, czy twoja przygoda z tym sportem już trwa – dobrze trafiłeś! W naszym sklepie znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy rozwiązania dla kobiet i mężczyzn, wytrzymałe niezależnie od podłoża. Kije do narciarstwa biegowego z naszej oferty to efekty wykorzystania najlepszych materiałów i technologii. Wystarczy je przetestować, by dostrzec ich funkcjonalność. Dodatkowy atut to design – niepowtarzalny i przyjemny dla oka. Jako pasjonaci zimowych sportów starannie dobieramy produkty, które znajdą się w naszej ofercie. Tu nie ma miejsca na przypadkowość – sprzęt musi być najlepszy i zagwarantować ci 100% bezpieczeństwa. Nie inaczej jest też w przypadku kijków do nart biegowych, które są lekkie, sztywne i ustawiają dłoń w dobrej pozycji. Wśród proponowanych rozwiązań bez trudu znajdziesz swój rozmiar i dobierzesz odpowiednie kije biegowe bez względu na styl jazdy i trasę.

Rossignol – ekspert w dziedzinie kijów biegowych

Ponad 100 lat doświadczenia to wystarczająca gwarancja jakości, jaką reprezentuje firma Rossignol. Wiele produktów francuskiego producenta, w tym również kije biegowe, powstaje przy współudziale sportowców Pucharu Świata – nic tu nie jest dziełem przypadku, a każdy szczegół jest potraktowany z ogromną dokładnością. Dostępne w naszym sklepie kije do narciarstwa biegowego to najwyższa klasa tego typu osprzętu – dzięki wydajnie uprawia się biegi zarówno początkującym jak też doświadczonym narciarzom, a ryzyko kontuzji jest zminimalizowane do minimum.

O czym dodatkowo musisz pamiętać kompletując strój?

Same kijki do nart biegowych jednak nie wystarczą, żeby ruszyć na podbój pokrytego śniegiem świata. Oprócz nich ważne są również: odpowiednia odzież, chroniąca przed wiatrem, gogle z filtrem UV chroniące twoje oczy, a także odpowiednio skonstruowane wiązania. Oczywiście wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz bez trudu w naszej ofercie – przygotuj się więc kompletnie na biegowe szaleństwo.

Kije biegowe – jak dobrać je w prawidłowy sposób?

Kije do narciarstwa biegowego dobieramy w zależności od naszego sposobu jazdy. Jeśli planujemy spacery na nieprzygotowanej trasie, tylko np. w lesie, wybieramy kije z większym kółkiem, tzw. „back country”. Jeśli naszym celem są specjalnie przyszykowane, utwardzone szlaki, po których będziemy biegać – wybierzmy twardy grot i mniejsze kółko. Pozostaje dobór kijków do wzrostu, oto ogólne zasady:

 • styl klasyczny – ok. 30 cm niższe od wzrostu (dokładnie: twój wzrost x 0,85);
 • styl łyżwowy - ok. 20 cm niższe od wzrostu (dokładnie: twój wzrost x 0,90);

Kijki do nart biegowych, które znajdziesz w naszej ofercie są ultralekkie, nie poddają się i nie wyginają, bez trudu znajdziesz też swój rozmiar. Kije mają wygodną rączkę, regulowane paski i odpowiednio skonstruowane talerzyki, czyli wszystko to, co zapewni Ci prawdziwą przyjemność poruszania się na biegówkach.

W razie wątpliwości…

Wiemy, że dobór kijków do nart biegowych nie jest sprawą prostą. Masz pytania? Nie wahaj się – z chęcią Ci pomożemy. Zespół naszych konsultantów z przyjemnością doradzi w kwestii doboru sprzętu i rozwieje wszystkie wątpliwości. Czekamy na kontakt od ciebie – zarówno telefoniczny, jak i poprzez kontaktowy formularz e-mail dostępny z poziomu każdej oferty.